ورود کاربر

تنظیم مایعات بدن

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارتنظیم مایعات بدن بر اساس اسمولاریته و ماشه های حجمی است. همانطور که مایعات بدن دفع می شوند:

  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت اسمولاریته مایع خارج سلولی افزایش می یابد.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت مایعات از داخل سلول به بیرون کشیده می شوند تا اسمولاریته سرم کاهش یابد.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت افزایش یافتن اسمولاریته موجب تحریک ترشح هورمون ضد ادراری (ADH) می شود تا کلیه ها را تحریک کرده و مایعات را بازجذب کند.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت پایین بودن حجم مایعات موجب ماشه مکانیسم رنین – آنژیوتنسین – آلدسترون (renin–angiotensin–aldosterone mechanism) می شود.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت با کم شدن حجم خون، انقباض عروقی رخ می دهد.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت برای افزایش حجم خون، آب و سدیم در بدن حفظ می شود.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت مکانیسم پپتید ناتریورتیک شریانی (ANP) که معمولا مسئول تحریک دفع مایعات اضافی است، مهار می شود.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت مکانیسم تشنگی تحریک شده تا شخص را به طلب و خوردن مایعات وادار کرده و حجم مایعات بدن افزایش یابد.

وبگاه پرستاراگر در عملکرد هر یک از این مکانیسم های تنظیم مایعات بدن قصور یا کاهشی رخ دهد، مشکل کمبود حجم مایعات یا هیپوولومی رخ می دهد. برای مثال، در سالمندان مکانیسم تشنگی تضعیف می شود. بیماران سالمندی که مایعات کافی بخاطر نداشتن سائق تشنگی نمی نوشند در خطر هیپوولومی هستند. اگر در عملکرد مکانیسم های دفعی نیز مشکلی رخ دهد، همانند نارسایی کلیوی، افزایش حجم مایعات و هیپرولومی حاصل می شود.

منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com