ورود کاربر

عدسی

عدسی (lens) مسئول متمرکز کردن نور بر روی شبکیه است. عدسی از سه لایه تشکیل شده است:

  1. کپسول ارتجاعی خارجی – این لایه ارتجاعی کپسول عدسی را تشکیل داده و امکان تغییر شکل عدسی برای تطابق با نور را می دهد
  2. قشر نرم
  3. هسته عدسی که محتوای سخت عدسی است.

با بالا رفتن سن عدسی بزرگتر، متراکمتر شده و انعطاف پذیری آن کاهش می یابد.

جذب مواد غذایی و دفع مواد زائد از عدسی از طریق مایع زلالیه اطراف کپسول عدسی صورت می گیرد و لیگامنت های آویزان عدسی را به اجسام مژگانی (ciliary body) وصل کرده اند.

عضلات مژگانی برای تغییر قطر و ضخامت عدسی در پاسخ به تغییرات نور و قدرت انکساری عدسی، منقبض و منبسط می شوند. این حالت را تطابق نامیده و امکان تمرکز بر اشیای نزدیک را فراهم می سازد. با بالا رفتن سن قدرت تطابق کاهش می یابد. بیشتر مردم در سنین 40-50 سالگی به عینک مطالعه نیاز پیدا می کنند.

عضلات مژگانی تغییر قطر و ضخامت عدسی

عدسی مسئول حدود 30% قدرت انکساری چشم است و 70% بقیه توسط قرنیه تامین می شود اما قرنیه قدرت تطابق ندارد.

عضلات مژگانی تغییر قطر و ضخامت عدسی

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com