ورود کاربر

قرنیه

قرنیه (cornea) در جلوی چشم قرار دارد و ادامه صلبیه در لیمبوس چشم است. قرنیه شفاف و بدون عروق است و نور براحتی از میان قرنیه عبور می کند. قرنیه مسئول 70% قدرت انکساری (متمرکز کردن اشعه نور بر روی شبکیه) چشمان است و اغلب به آن دریچه چشم گفته می شود.

قرنیه دو برابر بیشتر از عدسی قدرت کانونی سازی دارد
تصویر نشان می دهد که قرنیه دو برابر بیشتر از عدسی قدرت کانونی سازی دارد.

قرنیه از 5 لایه تشکیل شده است. از بیرون به داخل این پنج لایه عبارتند از:

  1. اپیتلیوم قرنیه (Corneal Epithelium) – به عنوان مانعی برای ورود عفونت به چشم عمل می کند. این لایه با کوچکترین خراش بازسازی می شود. حاوی پایانه های عصبی است که در صورت خراش قرنیه دردناک می شود و ترس از نور یا عدم تحمل نور بخاطر وجود این پایانه های عصبی است.
  2. غشای بومن (Bowman’s membrane) – یک لایه نازک از جنس کلاژن فیبروزی است.
  3. استوما (Stroma) – بیشتر از 90% ضخامت قرنیه را تشکیل داده است.
  4. غشای دسزمت (Descemet’s Membrane) – یک لایه از جنس فیبر الاستیک است.
  5. اندوتلیوم (Endothelium) – لایه خیلی نازکی است زیرا هیچ لایه سلولی ندارد. این لایه قدرت بازسازی ندارد.
اپیتلیوم قرنیه

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com