ورود کاربر

ملتحمه

ملتحمه (Conjunctiva) یک غشای مخاطی شفاف است که سطح داخلی پلک و کل کره چشم را می پوشاند و تا لیمبوس (limbus) یا دایره حاشیه قرنیه ادامه می یابد.

ملتحمه در حالی که چشم به سمت داخل نگاه می کند
ملتحمه در حالی که چشم به سمت خارج چرخیده است. یک برجستگی کوچک در سمت میانی دیده می شود که کارنکل (caruncle) نامیده می شود و در نزدیکی چین بافتی است که پلیکا سمیلوناریس (plica semilunaris) نامیده می شود و پلک سوم یا غشای نیکتیتاتینگ (nictitating membrane) است.
ملتحمه در حالی که چشم به سمت خارج چرخیده است
ملتحمه در حالی که چشم به سمت داخل نگاه می کند و چیز خاصی غیر از عروق خونی مستتر در ملتحمه دیده نمی شود.

ملتحمه با چشم غیرمسلح قابل تفکیک نیست، اما ملتحمه لایه داخلی پلک و روی چشم را پوشانده و وظایف زیر را بعهده دارد:

  1. سهولت حرکت پلک ها بر روی کره چشم. ماهیت لغزنده ملتحمه به همراه عملکرد اشک موجب می شود که پلک ها براحتی روی سطح خارجی چشم بلغزند، بدون اینکه اصطکاک و خراشی بر روی چشم ایجاد شود.
  2. تولید موسین و محتوای آبکی لایه اشک
  3. ایجاد یک لایه محافظ برای تغذیه و اکسیژن رسانی چشم و بافت های زیرین آن که از طریق یک شبکه عروق خونی کار تغذیه و اکسیژن رسانی انجام می شود.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com