ورود کاربر

حرکت چشم: عضلات خارج چشمی

چشم می تواند در جهات مختلف حرکت کند. این مسئله موجب می شود که بتوانیم شی در حال حرکت را دنبال کرده، روی چیزی ثابت شده یا تماس چشمی برقرار کنیم. برای اینکار، چشم از شش عضله برای کنترل حرکت کره چشم استفاده می کند. به این شش عضله عضلات خارج چشمی اطلاق می شود.

حرکت چشم
  1. عضله رکتوس مدیال یا راست میانی (Medial Rectus): چشم را به سمت بینی می چرخاند. این حرکت را حرکت نزدیک شدن (adduction) می گویند.
  2. عضله رکتوس لترال یا راست جانبی (Lateral Rectus): جشم را به سمت بیرون و به سمت گیجگاه می چرخاند. این حرکت را دور شدن (abduction) می نامند.
  3. عرضه رکتوس سوپریور یا راست فوقانی (Superior Rectus): چشم را به سمت بالا می چرخاند.
  4. عضله رکتوس اینفریور یا راست تحتانی (Inferior Rectus): چشم را به سمت پایین می چرخاند.
  5. عضله ابلیک سوپریور یا مورب فوقانی (Superior Oblique): چشم را به سمت پایین و داخل می چرخاند.
  6. عضله ابلیک اینفریور یا مورب تحتانی (Inferior Oblique): چشم را به سمت بالا و خارج می چرخاند.

سیستم چشمی بسیار پیچیده است و این عضلات چشم را در جای خود نگه می دارند. وقتی چشم چپ به پایین نگاه می کند، چشم راست نیز به پایین نگاه می کند. این فرآیند دو چشمی توسط رابطه بین سیستم بینایی، عضلات چشم و مغز حفظ می شود. این رابطه بسیار عظیم و پیچیده در ادامه بحث خواهد شد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com