ورود کاربر

پلک زدن و محافظت از چشم ها: پلک

پلک ها چین های پوستی متحرکی هستند که چشمان را پوشیده و حفظ می کنند. پلک ها چشم را در زمان بسته بودن از نور محافظت می کنند. همچنین سطح چشم را از طریق باز و بسته شدن مداوم چرب و لغزنده می کنند. پلک ها از سه لایه تشکیل شده اند:

  1. لایه خارجی که از پوست تشکیل شده است.
  2. لایه میانی که از بافت همبند تشکیل شده است. این بافت به پلک ها شکل و فرم می دهد. این لایه شامل صفحه تارسال و عضلاتی است که به پلک امکان حرکت می دهند.
  3. لایه سوم که لایه داخلی پلک است، ملتحمه می باشد.
پلک زدن و محافظت از چشم ها

پلک ها حاوی مژه ها هستند که به آن سیلیا یا مژگان گفته می شود و سطح چشم را در زمان باز و بسته شدن چشم محافظت می کند.

سلول های ساغری یا سلول های گوبلت (Goblet cells) ملتحمه موسین ترشح می کنند

سلول های ساغری یا سلول های گوبلت (Goblet cells) ملتحمه موسین ترشح می کنند که به تثبیت لایه اشکی کمک می کنند، لایه ای که چشم را از بیرون محافظت می کند. سلول های غده ای (گراندولار) نیز قابل تعیین است. این ها سلول های میبومیان (Meibomian) در تارسوس هستند که سباسه را ترشح می کنند. سباسه یک ماده از جنس چربی است. غدد اشکی فرعی نیز در جلوی پلک و پشت پلک یافت می شود که زیس (Zeis) و مول (Moll) در ملتحمه و کرائوس (Krause) و ولفرینگ (Wolfring) نامیده می شوند. اشک آبکی توسط غدد اشکی تولید می شود.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com