ورود کاربر

تاریخچه نوار قلب

تاریخچه نوار قلب
اینتهون: کاشف الکتروکاردیوگرافی

ویلم اینتهون (Willem Einthoven) یا آنتوان به فارسی در سال 1860 در اندونزی به دنیا آمد. پدر وی پزشک بود، که در زمان بچگی اینتهون درگذشت. اینتهون و مادرش در سال 1870 به هلند مهاجرت کردند. وی درجه پزشکی خود را از دانشگاه اوترخت در سال 1885 کسب کرد. پس از آن وی در دانشگاه لیدن در سال 1886 به تدریس پرداخت.

قبل از آنتوان، می دانستند که جریان الکتریکی در قلب وجود دارد که موجب ضربان قلب می شود، اما نمی توانستند بدون قرار دادن مستقیم الکترودها بر روی قلب، این جریان الکتریکی را اندازه گیری کنند. اینتهون یک سری شبیه سازی با رشته های گالوانمتر در سال 1901 انجام داد. در این وسیله یک رشته خیلی نازک از سیم هادی قرار داشت که از بین الکترومگنت های بسیار قدرتمندی عبور می کرد. میدان الکترومغناطیسی موجب می شد که رشته حرکت کند، زمانی که جریان از میان فیلامنت عبور می کرد. این رشته سایه ای بر روی یک رول متحرک از کاغذ عکاسی در زیر نور خیره ایجاد می کرد.


شکل 1-1: عکس دستگاه الکتروکاردیوگرافی (electrocardiography) وی که نشانگر طریقه اتصال الکترودها به بیمار است. در این عکس، دست ها و یک پا در ظرف حاوی آب نمک گذاشته شده است.

دستگاه اولیه برای خنک کردن الکترومگنت قدرتمند خود به آب سرد نیاز داشت. کار کردن با این دستگاه به 5 اپراتور نیاز داشت و حدود 600 پوند وزن داشت. این دستگاه حساسیت گالوانومترهای معمولی استاندارد را افزایش داد بطوری که فعالیت الکتریکی قلب را می توانستند از بیرون علیرغم وجود عایق گوشت و استخوان اندازه گیری کنند.

بیشتر واژه های مورد استفاده برای توصیف یک نوار قلب (EKG) از اصطلاحاتی ریشه می گیرد که آنتوان استفاده می کرده است. وی حروف P, Q, R, S, T را به موج های مختلف نوار قلب تخصیص داد که هنوز هم مورد استفاده است. اصطلاح مثلث اینتهون نیز از نام وی گرفته شده است.

اینتهون توانست خصیصه های الکتروکاردیوگرافیک شماری از اختلالات قلبی و عروقی را پس از کشف دستگاه خود توصیف کند. بعدا وی به مطالعه خواص صوتی و بخصوص صداهای قلبی پرداخت که با دکتر پی. باتارد (Dr P Battaerd) مشترکا مطالعه می کردند.

این کشف برای اینتهون در سال 1924 جایزه نوبل پزشکی را به ارمغان آورد. وی سال 1927 در سن 67 سالگی در شهر لیدن هلند درگذشت و قبر وی در قبرستان کلیسای انقلابی در Haarlemmerstraatweg در Oegstgeest می باشد.

به دو شیوه می توان زندگی کرد: طوری زندگی کنی که انگار هیچ معجزه ای وجود ندارد، یا طوری زندگی کنی که انگار همه چیز معجزه است (آلبرت انشتین)

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com