ورود کاربر

ادوارد آی. موزر

برنده جایزه نوبل فیزیولوژی و پزشکی سال 2014
ادوارد آی. موزر

نام: نام: ادوارد آی. موزر (Edvard I. Moser)

تولد: 27 آوریل 1962، آلسوند، نروژ

محل کار در زمان دریافت جایزه نوبل: دانشگاه علوم و تکنولوژی نروژ (NTNU)، تروندهیم، نروژ

انگیزه اعطای جایزه نوبل: کشف سلول هایی که سیستم موقعیت یابی در مغز را تشکیل می دهند

رشته: فیزیولوژی، رفتار فضایی

سهم از جایزه: یک چهارم جایزه نوبل فیزیولوژی و پزشکی 2014

سیستم موقعیت یابی مغز کشف شد

آگاهی از مکان خود و چگونگی یافتن راه جاهای دیگر برای انسان و حیوانات حیاتی است. سال 2005 می – بریت موزر و ادوارد آی. موزر نوعی سلول را کشف کردند که برای تعیین موقعیت در نزدیکی هیپوکامپ اهمیت داشتند، نقطه ای که در مرکز مغز واقع شده است. آنها دریافتند زمانی که موش از نقاط خاصی که در یک شبکه پنج ضلعی در فضا چیده شده است، عبور می کند؛ سلول های عصبی که نوعی سیستم مختصات برای ناوبری ایجاد می کنند فعال می گردند. در ادامه آنها نشان دادند که چطور این سلول های مختلف با هم همکاری می کنند.

منبع: وب سایت رسمی سازمان نوبل

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com