ورود کاربر

سیستم گوارشی

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارسیستم گوارش شامل جهاز هاضمه (دهان، مری، معده، روده کوچک، روده بزرگ، مقعد) و غدد کمکی (غدد بزاقی، کبد، پانکراس، کیسه صفرا) و مجاری گوارشی است. کانال هاضمه یک لوله توخالی است که از غشای مخاطی پوشیده شده است. عملکرد سیستم گوارشی هضم غذا، جذب مواد مغذی، بیرون راندن محتوای روده و دفع مواد زائد است.

وبگاه پرستارهضم غذا دارای دو بخش مکانیکی و شیمیایی است. هر دو فرآیند از دهان شروع می شود. جویدن، حرکت از میان مجاری گوارشی و مخلوط شدن در داخل معده همگی بخشی از فرآیند مکانیکی هستند. بزاق، اسید هیدروکلریک، صفرا و سایر آنزیم های گوارشی همگی با فرآیند شیمیایی هضم همیاری دارند.

  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت کاهش چشایی و کاهش بزاق با مشکلات بلعی همراه بوده و با سوء تغذیه، کمبود پروتئین همیاری می کند و با عدم تعادل مایعات، آنمی و نگرانی های گردش خون و اکسیژناسیون همراه است.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت آتروفی مخاط معده و روده و کاهش تولید اسید و فاکتور اینترنزیک معده که برای جذب ویتامین B لازم است، مشاهده می شود. این تغییرات موجب عدم تعادل اسید-باز و احتمال مشکلات گردش خون یا تنفسی مرتبط با آنمی می شود (مثل هیپوکسمی).

لینک مطالب مرتبط


منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com