ورود کاربر

فهرست مطلب

دیابت ملیتوس (Diabetes Mellitus)

دیابت ملیتوس

مشکل چیست؟

بدن انسان غذاهای خاصی را به گلوکز تبدیل می کند، که منبع اصلی تامین انرژی بدن است. انسولین سلول های بتای پانکراس برای انتقال گلوکز به داخل سلول برای مصرف در متابولیسم سلولی لازم است. دیابت ملیتوس زمانی رخ می دهد که سلول های بتای پانکراس قار به تولید انسولین نباشند (دیابت ملیتوس نوع I) یا به اندازه کافی انسولین تولید نکنند (دیابت ملیتوس نوع II). در نتیجه، گلوکز نمی تواند وارد سلول شود و در جریان خون باقی می ماند. افزایش سطح گلوکز خون به بیمار سیگنال می دهد که مایعات بیشتری مصرف کند تا گلوکز اضافه را به بیرون از بدن توسط ادرار هدایت کند. پس بیمار تشنگی و پر ادراری را تجربه می کند. سلول ها بخاطر نداشتن انرژی گرسنه شده و سیگنال به بیمار می دهند که غذا بخورد که موجب می شود بیمار افزایش گرسنگی را تجربه کند. سه نوع دیابت وجود دارد: دیابت نوع I یا دیابت وابسته به انسولین (IDDM) که در آن سلول های بتای پانکراس توسط فرآیند اتوایمون تخریب شده اند؛ دیابت نوع II یا غیر وابسته به انسولین (NIDDM) که سلول های بتای پانکراس انسولین تولید می کنند اما کافی نیست و نوع سوم دیابت ملیتوس حاملگی است (که در طی حاملگی در زنان رخ می دهد).

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com