ورود کاربر

انواع جنون اجسام لویی

جنون اجسام لویی شامل دو اختلال به هم مرتبط است – جنون با اجسام لویی و جنون بیماری پارکینسون. تفاوت این دو بطور زیادی در زمان بروز علائم شناختی (تفکر) و حرکتی است. در جنون با اجسام لویی، علائم شناختی در طی یک سال از شروع پارکینسونیسم ظاهر می شود، پارکینسونیسم هر اختلالی است که با نوعی از تغییر حرکتی همراه باشد، از قبیل لرزش یا سفتی عضلات، که در بیماری پارکینسون دیده می شود. در جنون بیماری پارکینسون، علائم حرکتی در مراحل اول تشدید می شوند و علائم شناختی یک سال بعد از بدتر شدن علائم حرکتی شروع می شوند.

جنون با اجسام لویی

بیماران مبتلا به جنون با اجسام لویی (dementia with Lewy bodies) دچار کاهش توانایی تفکر می شوند که تا حدودی شبیه به بیماری آلزایمر است. اما با گذر زمان دچار علائم حرکتی و سایر علائم متمایز کننده نیز می شوند، علائمی که متمایز کننده جنون با اجسام لویی است. علائمی که این شکل از جنون را از سایر بیماری ها متمایز می کند، عبارتند از:

  • توهمات دیداری در مراحل اولیه دوره جنون
  • نوسانات توانایی شناختی، توجه و هوشیاری
  • کندی حرکات، مشکل راه رفتن، یا سفتی عضلات (پارکینسونیسم)
  • حساسیت به داروهای مورد استفاده برای درمان توهم
  • اختلال رفتاری خواب REM که در ان افراد به هم ریختگی فیزیکی در حین خواب دیدن داشته، فریاد زده، وسایل را پرت کرده، به هم خواب خود مشت زده، از تخت سقوط می کنند.
  • مشکلات زیاد در فعالیت های ذهنی پیچیده، از قبیل انجام همزمان چند کار، مشکل گشایی، تفکر تحلیلی تا کارهای حافظه ای و بخاطر آوردن

رویایی نه چندان شیرین

بروس در اواسط دهه شصت زندگی خود دچار گیجی خفیفی شد و رویاهای آشکاری می دید که بصورت فیزیکی از طریق پرت کردن اشیای اطراف خود و حتی افتادن از تخت با این رویاها همراه می شد. متخصص اعصاب برای وی اختلال رفتاری خواب REM را برای وی همراه با تغییرات شناختی خفیف تشخیص داد. دو سال بعد، گیجی و سردرگمی بروس پیشرفت کرد و به جنون تبدیل شد، و سپس به کندی حرکات مبتلا شد. وی دیگر قادر به زندگی تنها نبود. متخصص اعصاب وی را برای آزمایشات عصبی روانی ارجاع داد، نتایج این آزمایشات نشان داد که وی دچار جنون اجسام لویی است (فرآیند پرستاری بیماری پارکینسون).

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com