ورود کاربر

نکات کلیدی

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارزمان مراقبت از بیمار در خطر عدم تعادل مایعات، الکترولیت ها و اسید – باز، نقش پرستار شامل در نظر گرفتن عوامل متعددی است که روی این تعادل تاثیر دارند. عوامل تکاملی، سن خیلی کم یا خیلی بالا ممکن است در ایجاد یا بهبودی عدم تعادل نقش داشته باشد، که بدلیل نارس بودن یا نقص عملکرد ارگان در اثر فرآیند سالمندی است. بویژه اختلالات کلیوی نقش مهمی در تعادل مایعات، الکترولیت ها و اسید – باز ایفا می کند. از آنجایی که سیستم کلیوی مایعات و الکترولیت ها را دفع یا محبوس می کند، همچنین اسید و باز را تنظیم می کند؛ نقص عملکرد این ارگان در بدن دارای نتایج بحرانی خواهد بود. سوختگی ها می توانند تاثیر جدی بر تعادل مایعات داشته باشند، زیرا مایعات شیفت داشته و در اثر درناژ و تبخیر از سطح زخم دفع مایع وجود دارد. اهمیت اقدامات پرستاری برای تصحیح عدم تعادل مایعات و پیشگیری از آسیب به سیستم های بدن از قبیل سیستم کلیوی را بیشتر از این نمی توان تاکید کرد. علاوه بر این، جراحات سوختگی تاثیر بالقوه ای بر سیستم تنفسی دارند، اگر که صدمه استنشاقی رخ داده یا مسمومیت با مونوکسید کربن وجود داشته باشد. حاملگی نیز در عین اینکه یک بیماری نیست، موجب تغییر سطح مایعات می شود. پرستار بایستی بدقت تمامی این حیطه ها را در مورد بیمار بکار بگیرد. بعضی از نکات کلیدی این بخش عبارتند از:

  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت ممکن است بیماران خردسال و کهنسال دچار نقص عملکرد ارگان ها و سیستم ها باشند که روی عدم تعادل مایعات، الکترولیت ها و اسید – باز موثر باشد.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت درمان عدم تعادل ممکن است نیاز باشد که با توجه به سن مددجو تنظیم شود. بنابراین پرستار بایستی بیمار را بدقت تحت نظر بگیرد و اثربخشی یا عدم اثربخشی درمان را با توجه به سن تکاملی بیمار مشخص کند.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت مراقبت پرستاری بیمار مبتلا به اختلالات سیستم کلیوی بایستی روی بازیافت و حفظ حجم کافی مایعات و همچنین الکترولیت ها و تعادل اسید – باز متمرکز باشد. پیش بینی و پیشگیری از آسیب کلیوی ناشی از هیپوولومی یا نارسایی قلبی ناشی از اورلود مایعات و عدم تعادل الکترولیت ها از اولویت های مهم پرستار است.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت مددجوی مبتلا به زخم سوختگی یا مددجویان حامله ممکن است با مشکلات حجم مایعات مواجه باشند. پرستار بایستی به بیمار و همراهان وی آموزش های لازم را بدهد را سطح مایعات و تعادل الکترولیت ها را حفظ کنند و هر گونه علامت و نشانه عدم تعادل و نقص عملکرد قلبی یا عروقی را فورا گزارش کنند، تا درمان را بتوان سریعا انجام داد.

وبگاه پرستارهمانطور که ذکر شد، درمان اختلال مایعات و الکترولیت ها می تواند منجر به عدم تعادل متضاد آن شود، بنابراین پایش دقیق وضعیت بیمار در حین بازیافت و حفظ هومئوستاز از اهمیت بالایی برخوردار است.


لینک مطالب مرتبط


منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com