ورود کاربر

نکات کلیدی

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارعدم تعادل اسید – باز هزینه وسیعی برای بیمار دارد. درمان یک اختلال می تواند موجب عدم تعادل دیگر شود، اگر که احتیاط رعایت نشود. کلید افتراق اسیدوز تنفسی و اسیدوز متابولیک یا آلکالوز متابولیک و آلکالوز تنفسی در این است که در اسیدوز یا آلکالوز تنفسی سطح CO2 افزایش یا کاهش می یابد، در حالی که سطح بیکربنات یا طبیعی (جبران نشده) بوده یا کاهش یا افزایش می یابد تا pH متعادل شود (جبران شده). در اسیدوز یا آلکالوز تنفسی یا متابولیک، بیکربنات بالا رفته یا کاهش می یابد در حالی که سطح CO2 نرمال است و یا برای جبران pH افزایش یا کاهش نشان می دهد. نکات کلیدی این مبحث عبارتند از:

  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت تعادل اسید-باز برای عملکرد متابولیک بدن و عملکرد مطلوب آنزیم ها ضروری است.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت عدم تعادل اسید باز چهار گروه است، اسیدوز تنفسی یا اسیدوز متابولیک و آلکالوز تنفسی یا آلکالوز متابولیک
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت وضعیت کلی اسیدوز یا آلکالوز توسط pH مشخص می شود و بررسی و شناخت Pco2 و بیکربنات مشخص می کند که منبع اختلال تنفسی یا متابولیک است.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت بیش درمانی اسیدوز یا آلکالوز موجب عدم تعادل مخالف خواهد شد. مثلا درمان افراطی اسیدوز موجب بروز آلکالوز می شود.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت عملکرد تنفسی ناکافی و ناموثر می تواند موجب به هم خوردن تعادل اسید – باز شود و بخاطر هیپوکسمی تعادل بیشتر الکترولیت ها به هم می خورد.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت به هم خوردن تعادل اسید – باز می تواند موجب عدم تعادل الکترولیت شود که کشنده باشد، بخصوص عدم تعادل هایی که موجب نقص عملکرد عصبی و قلبی می شوند.

لینک مطالب مرتبط


منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com