ورود کاربر

سرطان کولون و مراقبت تسکینی

سرطان کولون چیست؟

سرطان کولون سرطانی شدن بافت های روده بزرگ در بخش تحتانی روده بزرگ است. یکی از رایجترین سرطان ها است. سرطان رکتوم یا سرطان مقعد در چند اینچ انتهایی کولون تشکیل می شود.

سلول های غیر طبیعی سرطانی سریعا در کولون یا رکتوم رشد می کنند، و اگر کنترل نشوند، به بافت های مجاور و سایر قسمت های بدن منتشر می شوند. غربالگری معمول برای سرطان کولون از سن 50 سالگی شروع می شود که شایعترین سن بروز سرطان کولون است.

معمولا تشخیص سرطان کولون معادل نیاز به جراحی است. معمولا اولین گزینه درمانی سرطان کولون جراحی است. شیمی درمانی و اشعه درمانی ممکن است تجویز شود. اشعه درمانی و شیمی درمانی معمولا برای کنترل و مدیریت یا کند کردن انتشار بیماری انجام می شود.

مراقبت تسکینی چیست؟

مراقبت تسکینی نوعی مراقبت و خدمات مراقبت بهداشتی است که توسط تیم تخصصی مراقبت تسکینی برای بیماری های جدی و لاعلاج ارائه می شود. تمرکز مراقبت تسکینی بر تسکین علائم، درد، استرس ناشی از بیماری جدی مثل سرطان کولون است. هدف بهبود کیفیت زندگی بیمار و خانواده بیمار است.

مراقبت تسکینی توسط یک تیم بین بخشی و بین شغلی به همراه پزشک معالج و پرستار شما ارائه می شود و لایه حمایتی جدیدی برای بیمار و خانواده وی فراهم می کند. مراقبت تسکینی برای تمامی سنین و تمامی مراحل بیماری مناسب است. می توان همزمان مراقبت تسکینی و مراقبت عادی دریافت کرد. تیم مراقبت تسکینی به تسکین علائم سرطان کولون کمک کرده، آموزش لازم را برای مددجو و خانواده وی فراهم می سازد تا بتوانند تصمیمات درمانی و زندگی خود را آگاهانه بگیرند.

درمان علائم سرطان کولون – نقش مراقبت تسکینی

جراحی کانسر کولون می تواند موجب درد و تندرنس موضع جراحی شود. هم سرطان کولون و هم درمان های استاندارد سرطان کولون نیز موجب مشکلات روده ای جدی از قبیل انسداد می شوند. این مسئله تخلیه روده و دفع مدفوع را مشکل می کند.

انسدادهایی از این قبیل می تواند دیسترس زیادی ایجاد کند. ممکن است به باز کردن از طریق جراحی نیاز باشد و شاید استومی (سوراخ خاصی که بر روی پوست شکم برای دفع ایجاد می شود) برای هدایت مدفوع به خارج ایجاد شود. این مسئله تاثیر فراوانی بر کیفیت زندگی بیماران بخصوص تصویر از خود آنها دارد.

شیمی درمانی با کم خونی، ضعف، خستگی، ریزش مو، تهوع و استفراغ، اسهال، آسیب عصبی و درد، زخم دهان همراه است. اشعه درمانی نیز دارای عوارض جانبی از قبیل خستگی (احساس ضعف یا خستگی)، واکنش های پوستی، دل به هم خوردن، دفع مدفوع شل، نازایی و مشکلات جنسی است. بسیاری از این عوارض جانبی را می توان از طریق داروها برطرف کرد. هرچند برای اینکار به متخصص و پرستار مراقبت تسکینی نیاز است، که در تسکین علائم بیماری و استرس وارده به بیمار و خانواده تخصص دارند.

سایر علائم سرطان کولون شامل یبوست، اسهال، خونریزی در مدفوع، پروکتیت (التهاب دردناک مقعد به علت تومور یا اشعه درمانی)، درد شکم، تغییر عادات روده و دفعی، مشکلات دیگر روده هستند. در تمامی موارد، مراقبت تسکینی کمک کننده است. تیم مراقبت تسکینی روی کنترل این علائم متمرکز می شوند. خدمات ممکن است شامل رژیم غذایی و تغذیه مناسب، جذب کافی مایعات و تعادل الکترولیت ها، درمان دارویی، اداره یا پیشگیری خشکی مدفوع، اسهال و سایر علائم روده ای باشد. تیم مراقبت تسکینی می تواند خط اول دفاع شما در مقابل علائمی از قبیل درد، ناراحتی یا اضطراب باشد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com