ورود کاربر

کلرید

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارسطح کلرید معمولا از سطح سدیم تبعیت می کند، بجز مواردی که تعادل اسید و باز بهم خورده باشد، زمانی که سطح کلرید با سطح بیکربنات متناظر است. بیشتر کلر بدن از نمک خورده شده (کلرید سدیم) تامین می شود و در روده کوچک از غذای هضم شده جذب می شود. کلر توسط ادرار از بدن دفع می شود. آزمایشات سدیم، پتاسیم و بیکربنات معمولا همزمان با تست خون از نظر کلرید انجام می شود. دامنه طبیعی کلرید 97-109 میلی اکی والان در لیتر یا 97 تا 109 میلی مول در لیتر است. (فرآیند پرستاری اختلالات آب و الکترولیت را بخوانید).

وبگاه پرستارداروهایی که با سطح کلر بدن تداخل دارند همان داروهایی هستند که با سطح سدیم تداخل می کنند. تاریخچه مواد غذایی مصرفی بیمار می تواند راهنمایی سودمند باشد.

هیپوکلرمی

وبگاه پرستارهیپوکلرمی (hypochloremia) پایین بودن سطح کلر سرم است که در آن سطح کلر سرم کمتر از 97 میلی اکی والان در لیتر (97 میلی مول در لیتر) است. هیپوکلرمی غالبا نتیجه اسهال، استفراغ، ساکشن معده (کاهش اسید و آلکالوز متابولیک)، بیماری مزمن تنفسی (منجر به اسیدوز تنفسی) و هر وضعیتی است که موجب دفع سدیم بخاطر کاهش بازجذب سدیم و کلر شود. سطح کلرید ادرار ممکن است اندازه گیری شود تا مشخص شود که آیا علت هیپوکلرمی کاهش سطح سدیم و هیپوناترمی و افزایش بازها است، از قبیل هیپوناترمی ناشی از استفراغ یا دیورتیک ها که با کم بودن سطح کلر ادرار همراه است، یا هورمون ها از قبیل کورتیزول یا آلدسترون که سطح کلر ادرار بالا است.

وبگاه پرستارعلائمی که ممکن است پرستار در بیمار مبتلا به هیپوکلرمی مشاهده کند، عبارتند از:

  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت تهییج پذیری مفرط عضلات و اعصاب
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت تنفس سطحی
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت پایین بودن فشار خون (هیپوتانسیون)
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت گرفتگی عضلات (تتانی)

هیپرکلرمی

وبگاه پرستاربالا بودن سطح کلر سرم هیپرکلرمی (hyperchloremia) نامیده می شود و در آن سطح کلر سرم 109 میلی اکی والان در لیتر (109 میلی مول در لیتر) یا بیشتر است. هیپرکلرمی می تواند حاصل دهیدراسیون و سایر وضعیت ها باشد از جمله بیماری کلیوی و ترشح زیاد هورمون پاراتیروئید (PTH). هیپرکلرمی همچنین در اثر اسیدوز متابولیک رخ می دهد زیرا باز از دست می رود و همچنین آلکالوز تنفسی بخاطر هیپرونتیلاسیون می تواند موجب هیپرکلرمی شود.

وبگاه پرستارعلائمی که ممکن است پرستار در بیمار مبتلا به هیپرکلرمی مشاهده کند عبارتند از:

  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت لتارژی
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت ضعف
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت تنفس عمیق
منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com