ورود کاربر

استفراغ شدید

استفراغ در کودکان، استفراغ و تهوع، علل و درمان تهوع و استفراغ، چرا دچار تهوع و استفراغ می شویم، استفراغ چه موقع خطرناک است، تغذیه بعد از استفراغ، علت استفراغ کودکان، درمان استفراغ، استفراغ سبز، استفراغ زرد و تلخ، علت استفراغ بعد از خوردن غذا، استفراغ زردآب، بالا آوردن شیر بعد از تغذیه کودک، نگه نداشتن شیر، بعد از استفراغ چه به کودک بخورانیم، تغذیه کودک پس از استفراغ شدید، آیا استفراغ در نوزادان و کودکان خطرناک است؟ این ها سئوالات و عبارتی است که به کرات در اینرنت جستجو میشود. استفراغ علامتی است که تمامی والدین با آن مواجه می شوند. در این بخش به استفراغ شدید می پردازیم.

استفراغ کردن کودک در حال رشد امری معمول و طبیعی است. استفراغ کودک می تواند در اثر سرفه شدید، گریه کردن شدید، اوغ زدن، زیاد خوردن، هوای بلعیده شده با شیر یا غذا، مشکلات معده رخ دهد.

استفراغ چه موقع خطرناک است

اما اگر بچه نتوانست حتی مقدار کمی مایع یا غذا را نگهدارد، استفراغ مشکل ساز می شود و می تواند به کم آبی (دهیدراسیون) ختم شود. بعضی از علائم دهیدراسیون کودک شامل کاهش ادرار دفعی، چشمان غروب افتاب، خواب آلودگی شدید، خشکی زدن و ترک لب، گریه بدون اشک باشد. دهیدراسیون شدید یک مشکل جدی بوده و با جایگزینی مایعات فراوان حتی از طریق سرم و تزریق وریدی درمان می شود.

والدین متعهد و هوشیار بعد از هر استفراغ، محتوای استفراغ کودک خود را بررسی می کنند. اگر در استفراغ کودک خود رگه های خون، بوی خیلی نامطبوع، خلط یا مدفوع دیدید، لازم است که بلافاصله کودک خود را به بیمارستان برسانید.

به علاوه، اگر همراه با استفراغ سقوط یا بی هوشی وجود داشت، بچه سردرگم و گیج بود، می تواند نشانه آسیب به سر باشد. این جز علائمی است که حتما باید توسط متخصص کودکان بررسی شود.

معمولا نوزادان و شیرخواران اگر بعد از تغذیه هوای بلعیده شده با شیر را دفع نکنند، یا شیر زیاد بخورند، ممکن است مقداری از شیر را استفراغ کنند که امری طبیعی است. یکی از بزرگترین عوارض استفراغ در کودکان، پریدن خرده غذا به داخل ریه است. بایستی هنگام استفراغ کودک مراقبت بود که از محتوای استفراغ به ریه ها نرسد.

استفراغ می تواند به دلایل زیادی رخ دهد. اگر استفراغ بیشتر از یک روز طول کشید، لازم است که توسط متخصص امر یا پرستار بررسی شود. به عنوان یک قانون کلی فراموش نکنید که در کودکی که استفراغ کرده است، جایگزین کردن مایع دفعی از استفراغ حیاتی است و جزء وظایف اصلی والدین محسوب می شود. بنابراین اگر کودک شما حتی یکبار استفراغ کرد، بهتر است برای جایگزین کردن مایع دفع شده از استفراغ چاره ای بیاندیشید و تا سر حدامکان انواع مایعاتی که بچه تحمل می کند، به وی بخورانید.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com