ورود کاربر

تب بالا

تب، تب در کودکان، تب بالای بچه، پایین آوردن تب بدون دارو، تب کودک را چگونه پایین بیاوریم، همه چیز در مورد تب، چگونه تب را کنترل کنیم، پاسخ به سئوالات مربوط به تب کودکان، دانستنی های مهم در مورد تب، تب بزرگسالان، تب ویروسی، علت تب در کودکان، انواع تب، تب چند درجه خطرناک است، درجه تب در کودکان، تب کودک، راه های کاهش دمای بدن بچه، آیا استامینوفن ایمن است، عوارض جانبی استامینوفن چیست، به بچه چند قطره استامینوفن بدهیم؟ چه نوع تبی موجب تشنج می شود؛ اینها عباراتی است که با جستجوی تب در اینترنت با آن مواجه می شویم. در این مقاله کلیات تب بالای کودکان بحث می شود.

بچه ها اغلب در اثر بیماری هایی مثل ویروس های معده و عفونت های جزئی دچار تب می شوند. اما تب بالا می تواند نشانگر بیماری جدی تری باشد یا ممکن است از نوعی باشد که نیازمند درمان باشد.

در نوزادان 3 تا 6 ماهه تب زمانی بالا در نظر گرفته می شود که بالای 101 درجه فارنهایت (38.3 درجه سانتیگراد) باشد. تب بالا در بچه های بزرگتر از 6 ماه می تواند تب به هر دلیلی که بالای 103 درجه فارنهایت (38.5 درجه سانتیگراد) یا بالاتر باشد، در نظر گرفته شود. اگر با طریقه تبدیل واحدهای آشنا نیستید، مقاله محاسبات و تبدیل واحدها را بخوانید.

پایین آوردن تب بدون دارو، تب کودک را چگونه پایین بیاوریم

اگر تب بچه شما چند روز طول کشید، بایستی حتما به متخصص یا بیمارستان مراجعه کنید. اگر تب بخاطر عفونت باکتریال باشد، ممکن است درمان با داروهای آنتی بیوتیک (چرک خشک کن) لازم شود.

اگر تب بالای بچه با سردرد شدید همراه بود، اگر تب بالای بچه موجب خواب آلودگی و بی حالی بچه شده به طوری که نمی تواند چشم های خود را باز نگهدارد، این نشانه خوبی نیست. می تواند نشان مننژیت یا هر بیماری جدی دیگری باشد که مستلزم توجه تخصصی و مراقبت طبی است.

سایر بیماری ها از قبیل آنفولانزا، سرماخوردگی، عفونت گوش می توانند موجب تب شوند. تشخیص و درمان به موقع تب می تواند از عوارض احتمالی جلوگیری کند و حتی از مرگ بچه در اثر تب پیشگیری کند.

بخاطر داشته باشید که قطره استامینوفن یک داروی ایمن است و مادری که بچه زیر یکسال دارد، باید همیشه قطره استامینوفن همراه داشته باشد. بنابراین با مشاهده اولین نشانه های تب، اگر با قطره استامینوفن و خواندن بروشور آن آشنا هستید، بلافاصله به بچه قطره بدهید. بعضی از منابع ذکر می کنند که دادن قطره یا شربت استامینوفن حتی هر 2 ساعت یکبار هم ایمن است و فاصله دوز درمانی و دوز سمی آن خیلی زیاد است. به هر حال خطر استامینوفن از خطر تب بالا برای بچه ها کمتر است.

والدین بایستی آمادگی داشته باشند و بتوانند اقدامات لازم برای کاهش تب بچه از قبیل پاشویه با آب ولرم، تغییر تهویه اتاق، کم کردن لباس های بچه و تجویز استامینوفن را انجام دهند. پس گوش بزنگ باشید و با اولین نشانه های تب در بچه، اقدامات کاهش تب را انجام دهید.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com