ورود کاربر

مطالعه موردی

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارآقای 50 ساله مبتلا به سیروز کبد و سابقه الکلیسم از سن 12 سالگی در بخش اورژانس بخاطر تشنج پذیرش شده است. بیمار دهیدراته بوده و پزشک انفوزیون وریدی سولفات منیزیم را برای کاهش فعالیت تشنجی تجویز می کند. به علاوه، بیمار دچار هیپرتانسیون بوده و برای درمان فشار خون بالا تحت دیورتیک درمانی قرار داده می شود. در زمان بررسی نتایج آزمایشات، پرستار متوجه می شود که سطح ازت اوره خون (BUN) و کراتینین بالا است. پرستار همچنین متوجه می شود که غلظت سدیم سرم بالا است و غلظت پتاسیم پایین است. بیمار دارای ناراحتی واضحی نیست، علائم حیاتی وی بدین ترتیب است: فشار خون 110/62، نبض 60 ضربه در دقیقه، تنفس 12 تا در دقیقه، پالس اکسیمتری نشانگر درصد اشباع اکسیژن 88 است.

وبگاه پرستاربا توجه به این بیمار، پرستار بایستی نگران کدام داده ها باشد و بیمار از نظر چه عواقب احتمالی پایش کند؟

 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت در بیمار 50 ساله مقداری از کارکردهای بدن ضعیف شده است از جمله عملکرد کلیوی.
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت منیزیم سولفات ممکن است خیلی سریعتر از بیماران جوان در بدن تجمع یابد.
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت بالا بودن سطح ازت اوره و کراتینین نشانگر کاهش عملکرد کلیوی است، بیمار را در خطر بالاتر ابتلا به هیپرمنیزیمی قرار می دهد.
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت هیپرناترمی (Hypernatremia) ممکن است بازجذب منیزیم را کاهش دهد، اما اگر سدیم با دیورتیک تجویز شده دفع شود، بازجذب منیزیم کاهش نخواهد یافت.
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت گرچه علائم حیاتی بیمار در دامنه نرمال است، ریت تنفسی و نبض کم هستند و به سادگی ممکن است در صورت مسمومیت با منیزیم افت شدیدی نشان دهند.
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت علائم حیاتی و اشباع اکسیژن بایستی بطور مداوم پایش شود.
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت مقادیر مبنای علائم حیاتی و اشباع اکسیژن بایستی در زمان انفوزیون منیزیم گرفته شده و ثبت شوند.
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت رفلکس ها بایستی در زمان انفوزیون منیزیم پایش شوند (هر 15-30 دقیقه یکبار)
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت کاهش رفلکس تاندون های عمقی یا هر گونه نشانه دپرسیون تنفسی (مثل کاهش ریت یا عمق تنفس) یا سرکوب قلب (مثل برادیکاردی) بایستی بلافاصله گزارش شود.
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت کلسیم بایستی برای استفاده اورژانسی مهیا باشد تا اثر منیزیم را بتوان فورا بلوکه کرد.
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت نتایج آزمایشات بررسی شده و هر گونه عدم تعادل الکترولیت گزارش شود.

لینک مطالب مرتبط


منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com