ورود کاربر

مطالعه موردی

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارالیزای 8 ساله دچار سوختگی گردن، صورت و قفسه سینه (25% سطح بدن متشکل از زخم های درجه دو و سه) شده است. وی در اتاق در حال بازی با فشفشه دچار سوختگی شده است و در انفجار فشفشه در اتاق حبس شده است. اتاق در زمان احیاء و نجات الیزا پر از دوده بوده است. در حین تعیین رویکرد مراقبتی الیزا، پرستار موارد زیر را در نظر می گیرد:

وبگاه پرستارراه هوایی: از آنجایی که اکسیژن رسانی برای زنده ماندن وی حیاتی است، پرستار باز بودن راه های هوایی الیزا را چک می کند و با کمک مراقبت دهنده اولیه برایش لوله تراشه می گذارند تا تهویه کمکی برایش مهیا شود. سایر اقدامات حمایت تنفسی شامل موارد زیر است:

 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت اکسیژن مکمل
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت ساکشن تراشه برای خارج کردن ترشحات و ذرات دوده
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت اتاقک هیپرباریک (Hyperbaric chamber) در صورت شک به مسمومیت با مونوکسید کربن
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت تعیین سطح گازهای خون شریانی و سطح اشباع اکسیژن برای ارزیابی وضعیت

وبگاه پرستارسیستم های گردش خون و ادراری: دفع آب قابل پیش بینی است زیرا سطح چشمگیری از بدن دچار آسیب شده است. شیفت مایعات موجب هیپوولومی (hypovolemia) و غلیظ شدن خون می شود. درمان آن شامل موارد زیر خواهد بود:

 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت مایعات وریدی با ریت محاسبه شده براساس سطح بدن
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت انفوزیون آلبومین طبق اندیکاسیون
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت چک ساعتی فشار خون
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت کنترل برونده ادرار (رنگ و مقدار)
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت کنترل جذب و دفع
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت پرستار بیمار را به دقت از نظر نشانه های آسیب کلیوی و عدم تعادل الکترولیت و اسید باز مربوطه تحت نظر می گیرد.
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت سطح هوشیاری و آگاهی به زمان و مکان و شخص الیزا با درک علت اختلال وی (مثل هیپوولومی، اسیدوز، اختلال سطح سدیم، کلسیم و پتاسیم) بررسی می شود. به علاوه، پرستار پاسخ های عصبی عضلانی بیمار را بررسی می کند. مقادیر آزمایشگاهی بایستی از نظر عدم تعادل چک شوند.

وبگاه پرستارهمانطور که قبلا ذکر شد، علائم بیمار به علت عدم تعادل مختلط همراه با جراحت رخ می دهد. در تمامی شرایط لازم نیست که علت دقیق هر یک از علائم را تعیین کرد. هیپوولومی درمان شده و نگرانی های گردش خون و کلیوی برطرف می شود. درمان علائم کلیوی و مشکلات تنفسی خود موجب تصحیح عدم تعادل الکترولیت و اسید باز می شود. اگر عدم تعادل الکترولیت شدید باشد، بخصوص هیپوکلسمی، مکمل تجویز می شود. پرستار بایستی بیمار را از نظر عوارض درمان مفرط منتج به عدم تعادل متضاد بررسی کند (مثلا درمان افراطی هیپوکلسمی منجر به هیپرکلسمی).


لینک مطالب مرتبط


منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com