ورود کاربر

مطالعه موردی

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارنمونه ای از تاثیر سن بر برنامه ریزی و ارائه مداخلات پرستاری و مراقبت از بیمار ارائه می شود. آقای سوارز 82 ساله روز 15 ژوئیه بخاطر اختلال وضعیت روانی در بیمارستان بستری شده است. در تاریخچه زمان پذیرش پرستار متوجه می شود که آقای سوارز در منزل خود تنها زندگی می کند.

داده های بررسی و شناخت پرستاری

وبگاه پرستارنتیجه آزمایشات نشانگر هماتوکریت 40 درصد است و بیمار دارای زبان و مخاط خشک است و تورگور پوستی وی ضعیف است. نمونه گرفته شده برای تجزیه و تحلیل ادرار در زمان بستری شدن کم بوده (50 میلی لیتر) و به رنگ زرد طلایی بوده است. پرستار تصمیم می گیرد که در زمان آماده شدن نتایج آزمایشات روتین به سطح الکترولیت های بیمار و بخصوص سطح سدیم خون وی نگاهی بیاندازد.

تفسیر نتایج بررسی و شناخت پرستاری

وبگاه پرستارپرستار به دهیدراسیون شک می کند زیرا زبان و غشاهای مخاطی خشک و ادرار غلیظ است و بخاطر می آورد که سالمندان مستعد مصرف کمتر مایعات خوراکی و کاهش پاسخ به مکانیسم تشنگی هستند.

مداخلات پرستاری

وبگاه پرستارمایعات خوراکی (120 میلی لیتر در ساعت) برای آقای سوارز شروع می شود و در طی 24 ساعت هوشیار و آگاه به زمان و مکان شخص است. سطح سدیم بررسی شده و 144 میلی اکی والان در لیتر (144 میلی مول در لیتر) در زمان پذیرش بود که بعد از تجویز مایعات خوراکی به 138 میلی اکی والان در لیتر (138 میلی مول در لیتر) رسیده است. پزشک معالج برای بیمار تزریق وریدی محلول دکستروز با ریت 100 میلی لیتر در ساعت را شروع می کند. پرستار جذب و دفع بیمار را پایش کرده و مایعات خوراکی را بین وعده های غذایی و به مقدار کمتر (60 میلی لیتر هر 2-3 ساعت یکبار) ادامه می دهد.

بررسی بیشتر بیمار

وبگاه پرستارعادات بیمار و نیازهای آموزشی وی بررسی می شود. مشخص می شود که آقای سوارز به ندرت بیشتر از یک فنجان قهوه (12 اونس) در کل روز مایع مصرف می کند و اخیراً با وجود گرمای روز در باغچه کار کرده است.

بررسی و شناخت و پایش پیگیری درمان

وبگاه پرستارپرستار به دقت تعادل مایعات آقای سوارز را پایش می کند که شامل برونده ادرار (که زرد کم رنگ شده و به 30 میلی لیتر در ساعت رسیده است) و وزن وی (4.4 کیلوگرم کمتر از وزن معمول در زمان پذیرش بوده است اما هنوز 3 کیلوگرم کمتر از محدوده نرمال وزن برای وی است) و به چک جذب و دفع ادامه می دهد. پرستار همچنین بیمار را از نظر نشانه های کم خونی چک می کند (با توجه به اینکه هماتوکریت در دامنه طبیعی بود زمانی که بیمار دچار غلظت خون و کم خونی بود، پس بعد از هیدراته شدن بایستی کم شده باشد). همچنین پرستار وی را از نظر نشانه های هیپرولومی (hypervolemia) پس از شروع مایع درمانی چک می کند، زیرا ممکن است جایگزینی مایعات افراطی بوده و موجب اورلود شود، بخصوص با توجه به اینکه عملکرد قلب و عروق و کلیه ها با سن کاهش می یابد. زیرا قلب بیمار ممکن است توانایی رفع و رجوع حجم اضافه شده را نداشته باشد.

ارزشیابی و مراقبت مستمر

وبگاه پرستارپرستار هر 12 ساعت یکبار بررسی و شناخت کامل انجام می دهد، اما بطور مداوم به صداهای تنفسی توجه کرده و اتساع ورید ژگولار را بررسی می کند (پایش رال های ریوی به عنوان نشانه اورلود سمت چپ قلب و یا اتساع ورید ژگولار به عنوان نشانه اورلود سمت راست قلب). وقتی غشاهای مخاطی و زبان آقای سوارز مرطوب بنظر رسید و رنگ ادرار وی روشن شد، پرستار شوت مایعات بین غذا را متوقف کرده و به پایش وضعیت مایعات وی ادامه می دهد. سطح مایعات وریدی نیز به 40 میلی لیتر در ساعت کاهش داده می شود.

وبگاه پرستارپرستار بایستی بخصوص در ارزیابی علائم و تاثیر درمان هوشیار باشد. داده های تاریخچه در این مورد کلیدی است و با هدف قرار دادن ریسک فاکتورهای احتمالی منجر به وضعیت می توان به ثبات بیمار کمک کرد. همچنین معاینه فیزیکی منظم و دقیق و پایش تمامی سیستم ها برای پیشگیری یا شناخت زودرس عوارض از جنبه های مهم مراقبت است. از آنجایی که بیمار دارای مشکلات مختلط است، پرستار بایستی تمامی سیستم ها را بررسی کند و حیطه های مورد نگرانی و عوارض بالقوه اختلال را شناسایی کند.


لینک مطالب مرتبط


منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com