ورود کاربر

سیستم قلبی عروقی

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت قلب نازک تر و ضعیف می شود، کاهش حجم ضربه ای و برونده قلبی مشاهده می شود، نتیجه اش کاهش خونرسانی بافتی و بخصوص خونرسانی کلیوی است.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت ضعف خونرسانی کلیه ها موجب آسیب کلیوی و عدم تعادل مایعات، الکترولیت ها و اسید-باز خواهد شد.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت کم خونی ناشی از کاهش تولید اریتروپویتین (erythropoietin) از سیستم کلیوی و کاهش جذب ویتامین B از سیستم گوارشی می تواند موجب کاهش اکسیژن رسانی و هیپوکسی بافتی (اسیدوز لاکتیک) شود.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت کاهش پاسخ تشنگی موجب دهیدراسیون و کاهش حجم در گردش و برونده قلبی می شود.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت تغییرات دژنراتیو وریدها موجب می شود که دریچه های لانه کبوتری ضعیف شده و خون در اندام ها حوضچه ای شود. این تغییرات موجب کاهش برگشت وریدی و حجم ضربه ای و همچنین افزایش فشار در وریدها می شود که موجب کاهش بازگشت مایعات از بافت ها و در نتیجه ادم می شود.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت بررسی و شناخت تعادل مایعات مستلزم داده های سابقه و مبنای بیمار است و ادم فعالی اندام ها بایستی قبل از هر گونه شک به عدم تعادل مایعات بررسی شود.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت دیواره شریان ها سخت شده و پلاک تشکیل می شود که موجب افزایش پس بار (Afterload) قلب می شود، فشاری که قلب بایستی برای بیرون راندن و ارسال خون به سیستم های بدن بر آن فائق آید.

لینک مطالب مرتبط


منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com