ورود کاربر

هفت علت قطع نشدن سرفه

سرفه چیست؟

سرفه چیست؟

وبگاه پرستارهمه مردم سرفه می کنند، سرفه یکی از اولین دلایلی است که شخص به پزشک مراجعه می کند (مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا). بیشتر موارد سرفه موقتی است. اما حتی سرفه کوتاه مدت نیز می تواند نشانه یک مشکل بزرگتر سلامتی باشد که نیازمند بررسی و تبیین است. در اینجا علل احتمالی سرفه از آسم گرفته تا پنومونی تا سیاه سرفه ارائه می شود تا دید بهتری نسبت به سرفه داشته باشید.

سرماخوردگی ویروسی

سرماخوردگی ویروسی

وبگاه پرستارسرفه ای که سه هفته یا کمتر طول بکشد به احتمال زیاد به علت سرماخوردگی است. متاسفانه این سرفه که عمدتاً سرفه خشک است و ممکن است خلط روشنی داشته باشد می تواند یک ماه یا بیشتر طول بکشد، حتی زمانی که سایر علائم بیماری از بین رفته است. ویروس پایانه های عصبی مجاری هوا را تحریک می کند و از بین رفتن این حساسیت عصبی مدتی طول می کشد.

چگونه سرفه ناشی از سرماخوردگی ویروسی را درمان کنیم؟

وبگاه پرستارعفونت های ویروسی در حال حاضر علاج خاصی ندارند و بایستی منتظر ماند تا خودبخود برطرف شود. اگر سرفه شما شدید است، داروهای ضد سرفه بدون نسخه آن را از بین نمی برد و ممکن است پزشک دارویی برای سرکوب رفلکس سفه شما تجویز کند. داروهای دکونژستان (ضد احتقان) یا اکسپکتورانت (خلط آور) بدون نسخه ممکن است به رفع خلطی که با سرفه همراه است، کمک کنند.

ترشح ته بینی

ترشح ته بینی

وبگاه پرستاراگر سرفه ای دارید (خشک یا با خلط) که هشت هفته یا بیشتر طول کشید، احتمالا از ترشح مزمن ته بینی رنج می برید. خلط در سینوس ها جمع شده و قطره ای از انتهای بینی به داخل حلق شما می ریزد و احساس تحریکی ایجاد می کند که ماشه کننده سرفه است. آزمایشی برای تشخیص ترشح از ته بینی وجود ندارد، اما ممکن است آبریزش بینی یا احتقان بینی (ناشی از آلرژی یا علائم باقیمانده سرماخوردگی) وجود داشته باشد. سایر نشانه ها شامل تخلیه مکرر خلط گلو و گلو درد باشد. از آنجایی که این بیماری شایع است، پزشکان اغلب دست به درمان می زنند حتی اگر از تشخیص دقیق اطمینان نداشته باشند.

چگونه سرفه ناشی از ترشح ته بینی را درمان کنیم؟

وبگاه پرستارشستشوی بینی با نرمال سالین می تواند به رفع مشکل کمک کند. ممکن است پزشک داروهای استروئیدی یا آنتی هیستامین برای رفع التهاب تجویز کند. به رنگ خلط خود توجه داشته باشید: سرفه با خلط زرد یا سبز رنگ به معنی تضعیف واقعی سیستم ایمنی بدن شما است و حاکی از وجود عفونت باکتریال مثل سینوزیت است و شما به درمان با آنتی بیوتیک نیاز خواهید داشت.

آسم

آسم

وبگاه پرستارآسم معمولا به صورت خس خس سینه (ویزینگ) و تنگی نفس ظاهر می شود. اما شخص ممکن است دچار سرفه آسمی شود، سرفه ای که متغیر و خشک است. سرفه مقاوم ممکن است تنها نشانه آسم باشد. معمولا سرفه آسم شب ها، در طی ورزش و فعالیت و یا اندکی پس از فعالیت بدتر می شود، یا زمانی که هوای سرد تنفس کنید یا زمانی که اطراف شما ماده حساسیت زا (آلرژن) وجود داشته باشد مثل شوره یا گرده گیاه.

چگونه سرفه ناشی از آسم را درمان کنیم؟

وبگاه پرستارممکن است پزشک برای شما آزمایش تنفس تجویز کند تا آسم را تشخیص دهد و یا از اسپری دو بار در روز برای چند هفته تجویز کند تا مشخص شود که آیا سرفه شما کاهش می یابد. آنتی هیستامین ها یا واکسن ضد آلرژی نیز ممکن است کمک کننده باشد.

ریفلاکس اسید

ریفلاکس اسید

وبگاه پرستاربیماری ریفلاکس معده ای مروی (GERD) تقریباً عامل 25% از موارد سرفه مزمن است. زمانی که اسید معده برگشت زده و وارد مری می شود، پایانه های عصبی ناحیه را تحریک کرده و موجب سرفه مقاوم می شود. اما تشخیص این نوع سرفه سخ است. همه کسانی که دچار ریفلاکس هستند سوزش سر و دل را تجربه نمی کنند. اگر بعد از خوردن غذا سرفه می کنید، شب ها و وقتی دراز می کشید سرفه می کنید، یا صبح ها و بعد از بلند شدن از خواب سرفه می کنید، یا اگر بطور متناوب دچار سرفه می شوند، این ها نشانه هایی از احتمال ریفلاکس است.

چگونه سرفه ناشی از ریفلاکس معدی ای مروی را درمان کنیم؟

وبگاه پرستاربیشتر موارد ریفلاکس توسط داروهای آنتی اسید به راحتی درمان می شوند، اما سرفه ناشی از ریفلاکس ممکن است مقاوم بوده و سخت درمان شود و مستلزم چک و بررسی باشد. ممکن است به دوزهای بالای داروهای تجویزی نیاز داشته باشید که ممکن است شش تا هشت هفته بعد احساس بهتر کنید. اگر وزنتان بالا است، راه حل کاهش وزن است. سعی کنید در زمان خواب سر تخت را بالا ببرید یا بالش بزرگتر زیر سر خود بگذارید.

سیاه سرفه

سیاه سرفه

وبگاه پرستارسیاه سرفه یک بیماری فوق العاده مسری و عود کننده است و بیشتر از 18 هزار مورد در سال 2015 در ایالات متحده گزارش شده است. نام این بیماری از صدای عوعو تنفسی گرفته شده است و صدای تنفسی پس از سرفه طولانی و شدید چنین می شود. حتی اگر واکسن هم زده باشید ممکن است به سیاه سرفه یا آکا پتروزیس مبتلا شوید (زیرا تاثیر واکسن با گذر زمان کم می شود).

چگونه سرفه ناشی از سیاه سرفه را درمان کنیم؟

وبگاه پرستاراگر آنتی بیوتیک در طی سه هفته از شروع عفونت مصرف شود ممکن است علائم کاهش یابد. همچنین از انتشار باکتری به سایر افراد جلوگیری می شود، که امری حیاتی است زیرا این عفونت می تواند موجب بیماری جدی و حتی مرگ شود، بخصوص در بچه ها.

سایر علل سرفه

سایر علل سرفه

وبگاه پرستاراگر سرفه به درمان های فوق جواب ندهد ممکن است پزشک رادیوگرافی قفسه سینه یا سی تی اسکن ریه یا سینوس ها برای شما تجویز کند. این کار به مشخص کردن عارضه جدی منجر به سرفه مثل بیماری انسدادی مزمن ریه یا سرطان ریه کمک می کند.

وبگاه پرستاراگر سرفه در زمان و یا مکان خاصی رخ می دهد، حساسیت یا آلرژی را باید مد نظر داشت که در اثر مواد آلرژن از قبیل کپک، گرده گیاه یا دود رخ می دهد. به داروها نیز فکر کنید. بیشتر از 20% افرادی که داروهای مهار کننده تبدیل آنژیوتنسین (ACE inhibitors) مصرف می کنند که برای اختلالاتی مثل فشار خون بالا تجویز می شوند، دچار سرفه هم می شوند.

وبگاه پرستاردر نهایت، علت بعضی از سرفه های مزمن سندرم سرفه پیش حساسیتی است. این بدین معنی است که سرفه در اثر علتی رخ می دهد که در افراد دیگر موجب سرفه نمی شود. زنان نسبت به مردان به رفلکس سرفه بیشتر حساس هستند. اما در بیشتر موارد علت سرفه (و درمان آن) وجود دارد و شما به آزمون و خطا برای یافتن علت آن نیاز دارید.

درمان های خانگی سرفه

درمان های خانگی سرفه

وبگاه پرستاراگر به تسکین کوتاه مدت سرفه در زمان ابتلا به سرماخوردگی یا آنفولانزا نیاز دارید؟ چند درمان خانگی زیر ارزش امتحان را دارد:

  • عسل: عسل که یک ماده غلیظ و شیرین است حتی بدون مصرف دارو می تواند سرفه را کاهش و نرم کند.
  • قطره سرفه: منتول که در داروهای بدون نسخه یافت می شود احساس خنکی ایجاد کرده و می تواند سرفه را تسکین دهد. سایر قطرات سرفه ممکن است گلو پوشیده و درد آن را تسکین دهد، اما هنوز شواهد حاکی از آن است که بهتر از آب نبات سفت است.
  • حمام بخار: گرفتن یک دوش داغ با بخار یا بخور از یک ظرف در حال جوش (مواظب سوختن صورت باشید) یا استفاده از دستگاه بخور می تواند موجب نرمی گلو و خروج راحتتر ترشحات شود و سرفه را تسکین دهد
  • قهوه: قهوه یک گشاد کننده برونش است، بدین معنی که موجب بازتر شدن راه های هوایی می شود. مطالعات نشان داده است که می توان از قهوه به عنوان یکی از درمان های آسم استفاده کرد، اما هرگز جای اسپری بیمار را نمی گیرد. اما ممکن است کمک کننده باشد.

پنومونی

پنومونی

وبگاه پرستارگاهی اوقات سرفه ممکن است نشانه یک بیماری شدید جدی باشد. پنومونی زمانی رخ می دهد که عفونت تنفسی در ریه ها منتشر شده باشد و کیسه های هوای ریه پر از چرک شده باشد. این موجب سختی تنفس و ایجاد صدای مرطوب و گاهی سرفه دردناک می شود. اوضاع فرد ممکن است در طی چند روز چنان بد شود که زندگی وی تهدید شود. اگر سرفه با خلط سبز زیاد یا خون، تنگی نفس و ناراحتی قفسه سینه همراه باشد می تواند نشانه پنومونی باشد و بایستی به بلافاصله به بخش اورژانس مراجعه کرد. تب و لرز از دیگر نشانه های اخطاری این بیماری است.

چگونه سرفه ناشی از پنومونی را درمان کنیم؟

وبگاه پرستارتنها راه تشخیص مطمئن پنومونی گرفتن عکس قفسه سینه (رادیوگرافی قفسه سینه) است، اما بعضی از پزشکان با گوش دادن به صداهای ریه می توانند بیماری را تشخیص دهند. موارد خیلی شدید بیماری در بالغین در اثر باکتری بوده و با داروهای چرک خشک کن (آنتی بیوتیک) برطرف خواهد شد.

آموزش بیماری های شایع تنفسی

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com