ورود کاربر

تنظیم کلسیم

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارزمانی که سطح کلسیم به کمتر از سطح طبیعی افت می کند، غده پاراتیروئید هورمون پاراتیروئید (PTH) یا پاراتورمون را ترشح می کد. این هورمون سلول های بازجذب کننده استخوان ها را تحریک می کند (مثل اووسیت ها یا استئوبلاست ها)، که موجب افزایش کلسیم و یون فسفات در مایع خارج سلولی می شود. PTH به همراه ویتامین D می توانند جذب غیر مستقیم کلسیم از روده کوچک را تحریک کنند و یون های کلسیم را حفظ کرده و یون های فسفات را دفع کنند. بنابراین، هر گونه آسیب به غده پاراتیروئید یا کلیه ها یا ناتوانی بدن در تولید 1، 25 – دی هیدروکسی ویتامین D از تحرک کلسیم از استخوان ها و روده به پلاسمای خون پیشگیری می کند. این مسئله موجب وقوع هیپوکلسمی می شود.

وبگاه پرستارعلائم هیپوکلسمی می تواند به توجه به شدت و مدت کمبود فرق کند و در بعضی موارد حتی بیمار بدون علامت است. اگر بیمار علامت داشته باشد، ابتدای امر ممکن است بی حسی و گزگز اطراف دهان یا دست و پای، اسپاسم عضلات پا، صورت و دست ها شاکی باشد که در موارد شدید هیپوکلسمی پیشرفت کرده و به تتانی (tetany) تبدیل می شود. تتانی انقباض کنترل نشده عضلات است: تشنج، برونکواسپاسم همراه با تنگی نفس، آریتمی های قلبی. کم بودن سطح کلسیم در استخوان ها ممکن است منجر به اختلالاتی از قبیل کاهش معدنی شدن استخوان شود که به آن ریکتز (rickets) یا نرمی استخوان در بچه ها و استئومالاسی (osteomalacia) یا نرمی استخوان در بالغین اطلاق می شود و ممکن است موجب پوکی استخوان (osteoporosis) شود وضعیتی که اغلب در زنان پس از یائسگی شایع است.

منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com