ورود کاربر

مایعات

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستاراولین نگرانی در بیمار سوختگی مجموعه وقایعی است که موجب می شود مایعات از فضای داخل عروق به فضای خارج عروق منحرف شوند. زمانی که مانع پوستی آسیب می بیند، یک سری وقایع رخ می دهد که شامل پاسخ های التهابی از جمله اتساع عروق و حرکت مواد مغذی و مایعات به سمت ناحیه سوخته است تا فرآیند بهبودی و ترمیم شروع شود. هر چند از آنجایی که بخش بزرگی از پوست آسیب دیده است، مایعات از طریق زخم باز سوختگی دفع می شوند.

جراحت سوختگی ⇐⇐ افزایش تراوایی عروق ⇐⇐ حرکت آب به بافت ها (ادم) و کاهش حجم داخل عروقی ⇐⇐ غلیظ شدن خون و افزایش ویسکوزیته خون (بالا رفتن هماتوکریت) ⇐⇐ از دست دادن پروتئین (آلبومین) و کاهش فشار آنکوتیک وریدها ⇐⇐ دفع بیشتر آب از عروق به فضاهای بین بافتی ⇐⇐ شوک هیپوولومیک

وبگاه پرستاردرجه دفع آب به وسعت آسیب پوستی بستگی دارد. پاسخ التهابی ممکن است تا 48 ساعت قبل از معکوس شدن شیفت مایعات ادامه داشته باشد. حجم های بالایی از مایعات در فضاهای بین بافتی علاوه بر درناژ زخم از دست می رود. پرستار بایستی روی بازیافت حجم مایعات متمرکز شود تا از پیشرفت افت مایعات و تبدیل شدن به شوک غیرقابل برگشت پیشگیری کند. همچنین بایستی جذب و دفع بیمار را به دقت کنترل کند تا از کمبود حجم مایعات بیشتر یا اورلود حجم مایعات بیمار جلوگیری کند. به علاوه، گردش خون محیطی پایش می شود زیرا خون غلیظ و دارای ویسکوزیته بالا ممکن است در گردش خون میکرویی انسدادی ایجاد کند. بازیافت حجم موجب کاهش آسیب گردش خون میکرویی بدن از طریق کاهش غلظت و ویسکوزیته خون میشود.


لینک مطالب مرتبط


منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com