ورود کاربر

هفت روش طبیعی برای تقویت سطح تستوسترون و قوای جنسی

هفت روش طبیعی برای تقویت سطح تستوسترون و قوای جنسی

میل و وبگاه پرستارقوای جنسی بشر به دلایل مختلف کاهش می یابد. راه های طبیعی برای افزایش توان و قوای جنسی وجود دارد. ممکن است این سئوال وجود داشته باشد: آیا سرتان شلوغ است، خیلی خسته می شوید، حال سکس ندارید؟ یا قوای جنسی شما کاهش یافته است و مثل گذشته نیست؟

وبگاه پرستارتستوسترون تنها عامل منجر به افزایش لیبیدو نیست. بخصوص در زنان، میل جنسی ریشه در تعامل سیستم های پیچیده هورمونی و عاطفی دارد. اما در مردان گرچه تستوسترون تنها عامل نیست اما نقش اصلی را بعهده دارد و سبک زندگی مدرن بدترین دشمن سطح تستوسترون در مردان است.

وبگاه پرستارامروزه سندرم جدیدی مطرح می شود بنام سندرم مردان تحریک پذیر (Irritable Male Syndrome) که بخاطر کمبود تستوسترون ایجاد می شود. این سندرم تنها شامل کاهش قوای جنسی و افت لیبیدو نیست و شامل انزوای عاطفی، نداشتن انگیزه، خلق تهاجمی، تغییرات شخصیت و اضطراب است. همچنین ممکن است بصورت رفتارهای خود تخریبی مثل قمار، الکلیسم، اعتیاد مواد یا اعتیاد به کار ظاهر شود.

وبگاه پرستاراگر این نشانه ها را در خود یا همسر خود می بینید، نگران نباشید زیرا تنها نیستید. کاهش سطح تستوسترون حداقل در 13.8 میلیون مرد مشاهده شده است و شمار چشمگیری از این مردان در دهه 30 زندگی خود هستند.

وبگاه پرستارتاثیر کاهش سطح تستوسترون بدن تنها بصورت کاهش میل جنسی یا حتی مشکلات خلقی ظاهر نمی شود. کمبود تستوسترون موجب نرخ بالای بیماری های قلبی، دیابت نوع 2 و شکستگی استخوان می شود و در 20 ساله آینده حداقل نیم بیلیون دلار هزینه مراقبت بهداشتی ایالات متحده را افزایش خواهد داد.

وبگاه پرستارکاهش سطح تستوسترون همچنین شانس مرگ را بالا می برد. در مطالعه ای 800 مرد 50 ساله را بررسی کردند و مشخص گردید که مردان دارای سطح تستوسترون پایین 33% بیشتر احتمال مرگ در اثر علل مختلف را نسبت به مردان دارای سطح بالای تستوسترون تجربه می کنند. مطالعه دیگری نشان داده است که نرخ مرگ و میر در مردان دچار کمبود تستوسترون 88% بیشتر از مردان دارای تستوسترون نرمال است.

وبگاه پرستارحالا از کجا بدانیم که سطح تستوسترون ما چگونه است؟ اگر جز مردانی هستید که علائم IMS را تجربه می کنید، یا افزایش وزن، خستگی، کاهش عضلات، طاسی یا تغییر لیبیدو را تجربه می کنید، بایستی توسط متخصص آزمایش شوید و ریشه مشکل مشخص گردد.

وبگاه پرستاردر حالی که جایگزینی هورمون تستوسترون برای عده ای گزینه ای مناسب است، اما می توان مراحل زیر را برای بازیافت طبیعی سطح تستوسترون و قوای جنسی پیگیری کرد و سایر علائم کمبود تستوسترون را به همراه آن برطرف نمود.

1- لاغر شوید

وبگاه پرستارچربی شکم و چاقی از مواردی هستند که قاتل تستوسترون محسوب می شوند. در مطالعه ای مشخص شده است که پسربچه های چاق 50% کمتر از پسربچه های همسن خود تستوسترون دارند. یکی از دلایل آن وجود آروماتاز (aromatase) بیشتر در سلول های بافت چربی است، آنزیمی که تستوسترون را به استروژن تبدیل می کند.

وبگاه پرستارمتاسفانه چاقی و کاهش سطح تستوسترون همدیگر را تقویت می کنند و چاقی موجب کاهش تستوسترون و کمبود تستوسترون موجب چاقی می شود و منجر به یک چرخه افزایش وزن و عدم تعادل هورمونی مردان می شود. خبر خوب این است که اگر یکی از این موارد را رفع کنید، دیگری نیز کاهش خواهد یافت. سطح تستوسترون خود را تقویت کنید، همزمان از مزیت کاهش وزن لذت ببرید.

2- هشت ساعت بخوابید

وبگاه پرستاردر مطالعه ای مشخص گردیده است که اگر تنها یک هفته روزی پنج ساعت بخوابید، سطح تستوسترون به میزان 15-10 درصد کاهش می یابد. بنابراین اگر خواب روزانه کمتر از این باشد، مطمئنا سطح تستوسترون خیلی کاهش خواهد یافت. کم خوابی قاتل مهمترین هورمون مردان است.

3- اجتناب از سمومی که به بیضه آسیب می زند

وبگاه پرستارفتالات ها (Phthalates) و پارابن ها (parabens) در فرآورده های مراقبت فردی از قبیل لوسیون ها و کرم های شیو وجود دارد و BPA در بطری های پلاستیکی و صورتحساب فروشگاه ها یافت می شود که ضد آندروژن هستند، بدین معنی که تولید و عملکرد هورمون های متعددی از جمله تستوسترون را مختل می کنند.

وبگاه پرستاربنابراین کابینت حمام خود را سبز کنید، از بطری های آب چند بار مصرف استیل استفاده کنید و صورتحساب ها و رسید کارتخوان فروشگاه ها را دور بریزید و لمس نکنید تا از این مواد شیمیایی اجتناب کنید.

4- همانند یک حرفه ای خود را آرام کنید

وبگاه پرستاراسترس یکی از علل اصلی کاهش سطح تستوسترون است. هورمون های آدرنال، تیروئید و هورمون های جنسی در یک چرخه زیبا اما پیچیده به هم متصل هستند. پدیده ای وجود دارد که در اثر استرس رخ می دهد و به آن "دزدی کورتیزول" اطلاق می شود که موجب عدم تعادل هورمونی می شود و تولید هورمون تستوسترون نیز به نفع کورتیزول کاهش می یابد. استرس همچنین تولید آروماتاز و 5-آلفا-ریداکتاز را افزایش می دهد، دو آنزیمی که تستوسترون را تجزیه می کنند.

وبگاه پرستاراگر خود را آرام کنید، نفس عمیق بکشید، یوگا یا تمرینات ریلکسیشن انجام دهید، از سوی دیگر سیستم اعصاب پاراسمپاتیک خود را تقویت می کنید، حتی اگر اینکار را ده دقیقه در روز انجام دهید، سیستم هورمونی بدن شانسی برای بازیافت و تعادل مجدد پیدا می کند، سطح کورتیزول را کاسته و سطح تستوسترون را افزایش می دهد.

5- از استاتین ها اجتناب کرده و روغن ماهی بیشتر مصرف کنید

وبگاه پرستارداروهای استاتین نه تنها تاثیر منفی بر میتوکندری ها دارند، که گلخانه تولید انرژی برای متابولیسم بدن هستند؛ بلکه مشخص شده است که سطح تستوسترون تام و تستسترون آزاد بدن را کاهش می دهند. این بیشتر بخاطر این است که کلسترول بلوک ساختمانی تولید تمامی هورمون های استروئیدی بدن هستند. کلسترول به DHEA تبدیل می شود، که به نوبه خود به تستوسترون تبدیل می شود.

وبگاه پرستارمصرف بیشتر روغن ماهی موجب کاهش التهاب (التهاب سطح تستوسترون را می کاهد) و همچنین حمایت از تولید کلسترول سالم می شود که بلوک ساختاری اصلی تولید تستوسترون است. همچنین روغن ماهی سطح گلوبین باند شونده با هورمون جنسی را کاهش می دهد، این پروتئین همانند اتوبوس مدرسه تستوسترون ها را سوار کرده و در بدن می چرخاند و سطح تستوسترون آزاد در چرخه گردش خون بدن را افزایش می دهد.

6- مصرف ویتامین را جدی بگیرید

وبگاه پرستارویتامین A و ویتامین E و مواد معدنی روی و سلنیوم همانند کود تولید آندروژن بدن و عملکرد بیضه ها هستند. در حالی که در دنیای امروزی غذاهای متنوع زیادی می خوریم، بیشتر این غذاها به اندازه کافی ریز مغذی های معدنی را ندارند.

وبگاه پرستارمکمل های ویتامین و مواد معدنی برای تقویت قوای جنسی و سطح تستوسترون حیاتی هستند و یا صدف و ماهی زیاد بخورید که حاوی روی و سلنیوم هستند؛ هویج و کاله حاوی ویتامین A و بادام و تخمه آفتابگردان حاوی ویتامین E هستند که می توان با خوردن این مواد نیاز بدن را تامین کرد.

7- آفتاب بگیرید!

وبگاه پرستارمجاری تناسلی مردان هدف ویتامین D است و مشخص شده است که مکمل ویتامین D موجب افزایش سطح تستوسترون تام بدن می شود و میزان تستوسترون زیست پذیر و آزاد را افزایش می دهد. در بعضی از کشورها مثل آمریکا کمبود ویتامین دی اپیدمی است. اگر از سطح ویتامین D خود اطلاع ندارید، آزمایش خون انجام دهید و علاوه بر مصرف مکمل ها و مواد غذایی حاوی پیش ماده این ویتامین، مرتب روزانه 15 دقیقه پوست خود را مستقیما در معرض نور خورشید قرار دهید.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com