ورود کاربر

پیوند مغز استخوان و مراقبت تسکینی

پیوند مغز استخوان چیست؟

پیوند مغز استخوان یک درمان طبی است. این یک بیماری یا اختلال نیست. پیوند مغز استخوان عمدتا برای درمان اختلالات جدی خون استفاده می شود، از قبیل لوسمی، لمفوما و مولتیپل میلوما. پیوند مغز استخوان همچنین برای درمان بعضی از انواع اختلالات طبی پیشرونده استفاده می شود.

مراقبت تسکینی چیست؟

مراقبت تسکینی یک مراقبت طبی تخصصی برای افراد مبتلا به بیماری های جدی و لاعلاج است. هدف مراقبت تسکینی بهبود کیفیت زندگی بیماران و خانواده آنها است. در مراقبت تسکینی تلاش می شود علائم بیماری رفع شوند و استرس و بار روانی بیماری از روی بیمار و خانواده برداشته شود.

تیم مراقبت طبی یک تیم تخصصی متشکل از پزشکان، پرستاران و مددکار اجتماعی است. این تیم با پزشک معالج و پرستار بیمار همکاری کرده و با هم یک لایه حمایتی جدید برای پشتیبانی از بیمار و خانواده وی تشکیل می دهند.

مراقبت تسکینی در هر سنی و در هر مرحله ای از بیماری قابل استفاده است. مراقبت تسکینی را می توان در بیمارستان و برای بیماران بستری، در آسایشگاه ها و خانه های سالمندان و یا در منزل بیماران ارائه نمود.

علائم و درمان پیوند مغز استخوان – نقش مراقبت تسکینی

پیوند مغز استخوان معمولا با دوز بالای شیمی درمانی، اشعه درمانی یا هر دو شروع می شود. این درمان برای کشتن سلول های سرطانی است. همچنین باقیمانده سلول های سالم مغز استخوان را می کشد. هدف از پیوند مغز استخوان جایگزین کردن تمامی سلول های تخریب شده با سلول های سالم است.

بعضی از بیماران عوارض جانبی خفیف تا متوسط پیوند مغز استخوان را تجربه می کنند. اما ممکن است سایر علائم و نشانه های جسمی را تجربه کنند از جمله:

  • عفونت
  • خونریزی
  • درد
  • ضعف
  • خستگی
  • تهوع
  • بی خوابی
  • تنگی نفس
  • اضطراب
  • افسردگی

بعد از اینکه پیوند مغز استخوان تکمیل شد، بعضی از بیماران اختلالی به نام بیماری «پیوند علیه میزبان» را تجربه می کنند. این یک بیماری جدی است که در آن بافت پیوندی و بافت بدن با هم مبارزه می کنند و مجموعه ای از علائم را ایجاد می کنند که از طریق مراقبت تسکینی می توان آنها را برطرف یا تسکین بخشید.

عبور از مسیر پیوند مغز استخوان هرگز راحت نیست. اما مراقبت تسکینی کمک می کند که این مسیر راحت تر شود و مراقبت تسکینی را می توان حتی قبل از شروع مسیر پیوند اجرا نمود. بعضی از مراقبت های تسکینی مفید برای بیماران پیوند مغز استخوان شامل تسکین درد، کمک به خواب، درمان تنگی نفس و کمک به آرامش و آسایش بیمار است.

همچنین مراقبت تسکینی از طریق آموزش مهارت های سازگاری و کمک به رفع اضطراب می تواند به درمان مشکلات عاطفی کمک کند. مراقبت تسکینی تفاوت بزرگی در احساسات بیمار ایجاد می کند.

فهمیدن اینکه به پیوند مغز استخوان نیاز دارید می تواند شوک بزرگی باشد. سازگاری با این ایده که هم برای درمان و هم اختلال زمینه ای است خیلی سخت است. این مسئله نه تنها برای بیمار بلکه برای خانواده وی نیز سخت است.

اما تیم مراقبت تسکینی می تواند به درمان علائم ناشی از پیوند مغز استخوان، همزمان با تسکین علائم خود بیماری زمینه ای بپردازد. بنابراین مراقبت تسکینی به طرق زیادی برای این بیماران مفید است. می تواند به بیمار در سازگاری با وضعیت کمک کرده، اطلاعات لازم و کافی در اختیار بیمار و خانواده وی قرار دهد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com