ورود کاربر

ازت اوره خون و کراتینین

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارسطح ازت اوره خون (BUN) که فرآورده جنبی متابولیسم پروتئین است برای بررسی عملکرد کلیوی اندازه گیری می شود و مقدار طبیعی آن در بزرگسالان 10-20 میلی گرم در دسی لیتر (3.6 تا 7.1 میلی مول در لیتر) است. دامنه طبیعی آن در نوزادان یا بچه ها 5-18 میلی گرم در دسی لیتر است و در شیرخواران اندکی کمتر است.

وبگاه پرستارکراتینین نیز فرآورده جنبی متابولیسم است و سطح آن تقریبا نشانگر عملکرد کلیه ها است زیرا سطح آن خیلی تحت تاثیر مصرف نیست بلکه تحت تاثیر خروجی کلیوی است. کراتینین یک فرد بالغ بطور طبیعی 0.5 تا 1.1 میلی گرم در دسی لیتر (44-97 میلی مول در لیتر) است. از آنجایی که نارسایی کلیوی دارای تاثیر شدیدی بر سطح تمامی الکترولیت ها است، بررسی این شاخص برای تعیین وضعیت عملکرد کلیه ها حیاتی است.

منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com