ورود کاربر

فهرست مطلب

فلج بل (Bell’s Palsy)

Bells Palsy

مشکل چیست؟

فلج بل، فلج حاد ایدیوپاتیک صورت ناشی از فلج عصب هفتم جمجمه ای است که یک طرف صورت را درگیر می کند. اغلب به دلیل التهاب رخ می دهد و این اختلال در بیماران دیابتی شایع تر است. در این بیماری یک طرف صورت بیمار فلج می شود، موجب می شود بیمار نتواند پلک خود را بسته یا ابروی خود را بالا ببرد، یا با سمت درگیر صورت لبخند بزند. بعضی از بیماران درد اطراف گوش سمت درگیر را تجربه می کنند. بیمار ممکن است تغییرات چشایی را تجربه کند.


نگارش پایان نامه پرستاری

پیش آگهی

هر چه شدت علائم در زمان وقوع بیماری بیشتر باشد، پیش آگهی ضعیف تر است. بعضی از بیماران بطور بلند مدت علائم را خواهند داشت، از قبیل به هم ریختگی صورت. اکثریت بیماران رفع کامل علائم را تجربه می کنند.


علائم و نشانه های تشخیصی


فلج بل - ترجمه متون پرستاری
فلج یک طرفه صورت – ناتوانی در بستن چشم، چشمک زدن، بالا کشیدن چانه، یا لبخند زدن
درد نزدیک گوش و فک
اختلال چشایی


تست های تشخیصی

الکترومیوگرام (EMG) برای نشان داده زمان بهبودی استفاده می شود، می تواند پیش آگهی بیماری را تعیین کند.


نگارش پروپوزال پرستاریدرمان

تجویز کورتیکواستروئید ها برای کاهش التهاب (مزایای قطعی این داروها مشخص نیست)
پردنیزون (prednisone) در دوز های منقسم در طی چند روز اول، سپس دوز کاهش داده می شود.
تجویز اشک مصنوعی برای حفظ رطوبت چشم


تشخیص های پرستاری

اختلال درک حسی
اختلال تصویر از بدن


مداخلات پرستاری

نگارش پایان نامه پرستاری پایش و کنترل درد
پایش تغییرات بینایی – خشکی چشم می تواند موجب تحریک قرنیه شود
بیمار از نظر واکنش به دارو پایش شود
غذا دادن به صورت خصوصی – بیمار ممکن است در نگهداشتن غذا در دهان مشکل داشته باشد و من است متوجه نشت غذا یا مایعات از دهان به بیرون و آبریزش دهان خود نباشد.
طریقه ریختن اشک مصنوعی به بیماری آموزش داده شود.
طریقه استفاده از پچ های چشمی ها به بیمار آموزش داده شود.

اختلالات سیستم عصبی

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com