ورود کاربر

اساس الکتروکاردیوگراف

الکتروکاردیوگرافی

الکتروکاردیوگرافی ثبت ایمپالس های الکتریکی است که توسط قلب تولید می شود. این تکانه ها انقباض عضلات قلب را موجب می شوند. اصطلاح وکتور یا بردار برای توصیف این تکانه های الکتریکی استفاده می شود. بردار شیوه دیاگرامی نشان دادن قدرت و مسیر تکانه های الکتریکی قلب است. وقتی مسیر بردارها یکسان باشد، تجمعی می شوند و زمانی که مسیر آنها یکسان نباشد خنثی می شود. اما اگر با همدیگر زاویه تشکیل دهند، انرژی را جمع یا کسر می کنند و مسیر جریان حاصله تغییر می کند.

حالا تصویر کنید که قلب از چند سلول تشکیل شده است؟ میلیون ها سلول! بنابراین میلیون ها سلول بردار را تشکیل می دهند. زمانی که این میلیون ها سلول بردار مسیر جمع، کسر یا تغییر مسیر داشته باشند، در نهایتا به یک بردار می رسند! این بردار حاصل را محور الکتریکی قلب می نامند. بنابراین ECG اندازه گیری این بردارها است، زمانی که از زیر الکترود رد می شوند. ECG نمایش گرافیکی حرکت الکتریسیته از بردار اصلی قلب است که از زیر الکترود یا لیدهای دستگاه رد می شود.

الکترود وسیله حسگر دستگاه است که فعالیت الکتریکی که در زیر آن رخ می دهد را ثبت می کند. وقتی تکانه های مثبت از الکترود دور می شوند، ماشین ECG آن را به امواج منفی تبدیل می کند. وقتی امواج مثبت به سمت الکترود حرکت می کنند، ماشین ECG آن را به امواج مثبت تبدیل می کند.

مثالی از جمع زدن بردارها
مثالی از جمع زدن بردارها
مجموع تمامی بردارهای بطنی برابر است با محور الکتریکی قلب
مجموع تمامی بردارهای بطنی برابر است با محور الکتریکی قلب

بیشتر به دنبال پیشرفت پایدار باشید تا اینکه به دنبال خوشبختی سریع اما مصنوعی بدوید ( ابدول کلام )

اما زمانی که الکترود در مرکز بردار باشد، ماشین ECG آن را به انحناهای مثبت با توجه به مقدار انرژی که به سمت الکترود می آید و امواج منفی با توجه به مقدار انرژی که از الکترود دور می شود، تبدیل می کند.

سه موج ECG مختلف منتج از یک بردار یکسان با سه محل متفاوت نصب الکترود
سه موج ECG مختلف منتج از یک بردار یکسان با سه محل متفاوت نصب الکترود
بردارهای مختلف انحناهای متفاوتی در الگوی امواج ECG ایجاد می کنند
بردارهای مختلف انحناهای متفاوتی در الگوی امواج ECG ایجاد می کنند

ادیسون قبل از اینکه بتوان لامپ الکتریکی را کشف کند، 10000 بار شکست خورد. اگر شکست خوردید، نا امید نشوید و تا پیروزی ادامه دهید (ناپلئون هیل)

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com