ورود کاربر

بازها

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستاربازها را تحت عنوان گیرنده های پروتون یا هیدروژن تعریف می کنند. بیشتر بازها مواد شیمیایی هستند که تجزیه شده و یون های هیدروکسید (-OH) تولید می کنند. اگر غلظت یون های هیدروژن یک ماده از غلظت یون های هیدروکسید آن کمتر باشد، آن ماده باز محسوب می شود؛ بنابراین اضافه کردن یون های هیدروکسید به محلول موجب می شود که محلول قلیایی تر شود. وقتی یون های هیدروکسید (-OH) به عنوان باز عمل می کنند و یون های هیدروژن (+H) را جذب می کنند، آب تشکیل می شود. بنابراین یون های هیدروکسید به عنوان یک ماده خنثی کننده در نظر گرفته می شود.

وبگاه پرستارهمانند اسیدها، بازها نیز یا قوی یا ضعیف هستند. بازهای قوی بطور کامل تجزیه می شوند در حالی که بازهای ضعیف به صورت نسبی و ناقص تجزیه می شوند. هیدروکسید سدیم (NaOH) یک باز قوی است و به صورت زیر تجزیه می شود:

فرمول تجزیه هیدروکسید سدیم

وبگاه پرستاریون بیکربنات (HCO3) که در اثر تجزیه اسید کربنیک (H2CO3) تولید می شود به عنوان یک باز ضعیف عمل می کند. یون بیکربنات یک باز بسیار مهم در بدن است و در خون انسان به وفور یافت می شود.

منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com