ورود کاربر

21 اتفاقی که بعد از خوردن موز در بدن می افتد

خواص موز

مژده، مژده! یک خبر جدید! ابزار جدیدی به بازار آمده است که به شما در کاهش وزن، خواباندن پف زیر چشم، پف صورت، مبارزه با سرطان، افزایش انرژی کمک می کند، این ابزار تنها در یک پکیج بوده و بسته بندی سر خود است. فکر کنم با حدود 200 تومان یک عدد از این ابزار را می توان خرید. بله این ابزار همه کار موز است.
موز یک میوه ساده است، بیشتر به عنوان ابر تغذیه کودکان، میمون ها و برای کمدی بی کلام استفاده می شود. اما ثابت شده است که دارای خواص متعدد زیادی در بدن انسان است و متخصصان تغذیه مصرف روزانه یک عدد موز را توصیه کرده اند (نکته جالب: هر چه موز رسیده تر باشد، مواد مغذی بیشتری دارد).
در اینجا 21 نکته و خاصیت مهم موز شرح داده می شود. حتما برای سلامتی، کاهش وزن، سوزاندن چربی ها و داشتن اندامی مناسب، روزانه یک عدد موز مصرف کنید.


1. سم زدایی بدن

خواص موز

موز سرشار از پکتین است که یک ماده سم زدایی طبیعی است. رشته های ژلاتین شکل موز به هم چسبیده و ترکیبات سمی را از خون جمع کرده و از طریق ادرار از بدن دفع می کنند. در واقع، پکتین موجود در لیمو دفع جیوه از ادرار را به میزان 150 درصد در روز افزایش می دهد که به صورت آب دیتوکس به همراه موز به گروه آزمون در مطالعه ای خورانده شده بود. تحقیقات نشان داده است که پکتین موز میزان چربی جذب شده توسط سلول های چربی را کاهش می دهد.


2. تقویت بینایی

خواص موز

موز حاوی ویتامین A و C است که هر دو آنتی اکسیدان بوده و مواد مغذی لازم برای چشم و پوست هستند. همچنین موز سرشار از بتا کاروتن است، آنتی اکسیدانی که به محافظت از سلول ها و ترمیم آسیب سلولی کمک می کند. همچنین ویتامین E و لیوتین به اندازه کافی در موز یافت می شود که به سلامت بدن و چشم کمک می کنند. لیوتین از دژنراسیون ماکولای بینایی جلوگیری می کند.


3. تقویت سلول های خونی

خواص موز

با اضافه کردن آهن موجود در موز به خون خود، سلول های خونی را تقویت کرده و کم خونی را پیشگیری کنید. وجود ورودی آهن برای هر سطحی از انرژی لازم است تا اکسیژن کافی به سلول ها رسانده شود. کمبود آهن با کم خونی و ناتوانی بدن برای حفظ انرژی همراه است، که با کند شدن متابولیسم بدن و بنابراین چاقی همراه می شود.


4. کاهش فشار خون

خواص موز

طبق نظر مدیریت غذا و داروی آمریکا، ترکیب غذاهای کم سدیم و پر پتاسیم با کمترین شیوع فشار خون بالا همراه است و کمترین فراوانی سکته مغزی در این گروه از جمعیت دیده می شود. همانطور که ذکر شد موز سرشار از پتاسیم و کم سدیم است، میوه ای است که بخوبی با این ادعای FDA هماهنگی دارد و به کاهش فشار خون و ریسک سکته کمک می کند.


5. مبارزه با سرطان ها

خواص موز

دلفینیدین (Delphinidin) یک آنتی اکسیدان است که در موز یافت می شود و دارای خاصیت ضد توموری است. در مطالعه ای از دلیفیندین بر روی سرطان معده استفاده شد و کاهش علائم بیماری، توقف رشد تومور و پرلیفراسیون سلولهای سرطانی مشاهده شد. کنترل وزن نیز به کاهش ریسک سرطان می انجامد، که موز ماده غذایی خوبی برای کنترل وزن است.


6. مبارزه با بیماری ها

خواص موز

هرچند در موز ویتامین A وجود ندارد، اما هنوز می تواند به رفع اختلال کمبود ویتامین A کمک کند. موز سرشار از یک کاروتنوئید (پیش ماده کاروتن، بتا کاروتن، آلفا کاروتن) است که بدن آن را به ویتامین A تبدیل می کند. تحقیقات نشان داده است که غذاهای حاوی مقادیر بالای کاروتنوئید از بدن در مقابل بیماری های مزمن از جمله سرطان های خاص، بیماری های قلبی و عروقی و دیابت محافظت می کنند.


7. انرژی بیشتر

خواص موز

موز میوه مورد علاقه دوندگان دوی ماراتون است. موز سرشار از گلوکز است که منبع مهمی از انرژی است و سریعا منابع انرژی تخلیه شده دونده را جبران می کند. اگر فعالیتی انجام می دهید که به انرژی بالایی نیاز دارد، موز بخورید.


8. محکم شدن استخوان

خواص موز

هرچند موز حاوی مقادیر زیادی کلسیم نیست (کمتر از 1% مقدار توصیه شده روزانه)، می تواند به بهبود جذب کلسیم سایر غذاها کمک کند، که از طریق فرکتوالیگوساکاریدهای پروبیوتیک عمل میکند. فرکتوالیگوساکاریدها در مجاری گوارشی تخمیر شده و توانایی بدن در جذب کلسیم را بهبود می بخشند.


9. دفع منظم

خواص موز

موز سرشار از فیبر است که به تحرک منظم روده کمک می کند. هر موز تقریبا حاوی 3 گرم فیبر غیر حلال است که به دفع هر چه بهتر و راحتتر کمک می کند. موز برای اسهال مفید است و برای درمان روده تحریک پذیر استفاده می شود.


10. هضم راحتتر

خواص موز

اگر سیستم گوارش ضعیفی دارید، موز خیلی کمک کننده است. موزها سرشار از پروبیوتیک، کربوهیدرات های غیر قابل جذب است که به عنوان غذای باکتری های موجود در روده (پروبیوتیک ها) عمل می کند و هضم را تسهیل و تقویت می کند. موز حاوی فرکتوالیگوساکارید است، یک ملکول فرکتوز طبیعی که موجب سلامت هر چه بهتر سیستم گوارشی می شود.


11. کاهش سطح کلسترول

خواص موز

اگر غذای آماده ای خورده اید، فست فودها حاوی نوعی کلسترول به نام LDL هستند که برای سلامتی مضر هستند. بهتر است بعد از هر وعده غذای چرب، حداقل یک موز بخورید. موز حاوی فیتوسترول (phytosterol) است، ترکیبی که سطح LDL را پایین می آورد. موز حاوی ویتامین B6 است که تقریبا برای تمامی سیستم های بدن و سلامت کلی بدن لازم است.


12. احساس سیری

خواص موز

موز قبل از اینکه برسد، حاوی ماده ای است بنام نشاسته مقاوم، همانطور که از نامش پیدا است در مقابل فرآیند هضم مقاومت می کند و دیرتر جذب می شود. این نشاسته به مصرف باکتری های بهداشتی فلور طبیعی معده می رسد که موجب سرکوب اشتها شده، اکسیداسیون چربی بیشتری را به همراه دارد.


13. کاهش میل به غذا

خواص موز

این یکی دیگر از مزایای تثبیت قند خون است که توسط موز ایجاد می شود. خوردن موز بین وعده های غذایی موجب می شود که کمتر غذاهای میان وعده و حشو خوری کرده و اسنک و غذاهای آماده مصرف نکنید.


14. تثبیت قند خون

خواص موز

مصرف چربی های سالم و پروتئین به همراه موز برای کند کردن جذب قند به داخل جریان خون توصیه می شود. این یکی از راه های تثبیت قند خون است که با آزاد شدن یکنواخت انرژی و کاهش وزن همراه است. تثبیت قند خون موجب می شود پانکراس گلوکاگون ترشح کند که یک هورمون سوزاننده چربی است و به کاهش وزن کمک می کند.


15. سوختن چربی ها

خواص موز

یک موز حاوی 12 میلی گرم کولین (choline) است، کولین یک ویتامین B سوزاننده چربی است که مستقیماً روی ژن های مسئول ذخیره چربی در شکم تاثیر دارد. شاید یکی از دلایل گنده شدن شکم کسانی که مشروبات الکلی یا تریاک می خورند، همین عدم جذب ویتامین ب و تخلیه ذخایر کولین آنها باشد. این ماده در گوشت لخت، غذای دارویی و سبزی های گروه کاهو یافت می شود. غذاهای حاوی کولین یکی از اجزای مهم رژیم های غذایی شکم تخت هستند.


16. پف آلودگی کمتر

خواص موز

با خوردن موز به جنگ تجمع گاز و احتباس مایعات در بدن بروید. رژیم دوبار در روز به مدت دو ماه موجب کاهش 50% از تورم و بزرگی شکم می شود. این میوه موجب ازدیاد باکتری هایی در معده می شود که با تولید التهاب و پف کردن مبارزه می کنند، علاوه بر منبع پتاسیم که به کاهش احتباس مایعات کمک می کند.


17. خواب بهتر

خواص موز

تریپتوفان موجود در موز به خواب بهتر و رفع خستگی بعد از خواب کمک می کند. تریپتوفان از پیش ماده های ملاتونین است که موجب آرامش شده و خواب را تنظیم می کند.


18. کاهش استرس و اضطراب

خواص موز

علاوه بر B9 که تقویت خلق به همراه دارد، موز حاوی ماده ای به نام تریپتوفان (tryptophan) اس که پیش ماده تولید سرتونین است و سرتونین مهمترین ماده شیمیایی مغز است که یک ضد افسردگی طبیعی است و برای درمان اضطراب، بی خوابی و اختلالات خلقی و مشکلات معمول از قبیل خستگی، گیجی، عصبانیت و خشونت کاربرد دارد. موز همچنین حاوی نور اپی نفرین است که برای تعدیل پاسخ تهاجمی و خشن کاربرد دارد و به تنظیم سطح استرس کمک می کند. اینها راه های مطلوب، طبیعی و تغذیه ای برای پیشبرد خلق مثبت هستند که از افسردگی پیشگیری می کند. برای دستیابی به بهترین خلق همراه با خونسردی و آرامش، بهتر است علاوه بر موز، آب دیتوکس را هم امتحان کنید.


19. احساس شادابی

خواص موز

موز حاوی ویتامین b9 و فولات است، مواد مغذی که با افسردگی مبارزه کرده و اثر ضد افسردگی بر مغز اعمال می کنند، زیرا به ترشح سروتونین کمک می کند. مطالعات نشان داده است که بالای 50% بیماران مبتلا به افسردگی کمبود فولات دارند.


20 ریکاوری سریعتر

خواص موز

پتاسیم موجود در موز به ریکاوری عضلات شما پس از ورزش کمک کرده، رشد عضلات را توسعه می بخشد و همیشه می خواهید بیشتر ورزش کنید.


21. بدن عضلانی خالص

خواص موز

اگر بعد از ورزش احساس خستگی می کنید یا عضلات شما دردناک هستند، یا به اندازه کافی رشد نمی کنند، به این دلیل است که منیزیم کافی از طریق رژیم غذایی دریافت نمی کنید. یکی از مواد غذایی سرشار از منیزیم موز است، منیزیم موجود در موز به انقباض و شل شدن عضلات کمک کرده و سنتز پروتئین را در عضلات بهبود می بخشد که به نوبه خود موجب بی چربی شدن عضله می شود. همچنین مصرف منیزیم به تجزیه چربی ها و کشتن سلول های چربی (لیپولیز) کمک می کند. می توانید موز را به صورت چای موز مصرف کنید. کافی است موز را بجوشانید. برای اینکار دو سر موز را دور انداخته، بقیه موز را با پوست به برش های کوچکتری تقسیم کنید، سپس به مدت 7-10 دقیقه در آب جوش بجوشانید. سپس آنرا صاف کرده و آب را شب ها قبل از خواب بنوشید.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com