ورود کاربر

فلوتر دهلیزی

معیار

ریت: 250-300 ضربه در دقیقه (دهلیز)
ریتم: ریت دهلیزی منظم، هدایت بطنی 2:1 تا 8:1
ضربانساز: ریتم مدار ورود مجدد واقع شده در دهلیز راست
موج P: دندان اره ای یا فنس سیمی
PRI: بروز یکنواخت
فلوتر دهلیزی (Atrial flutter)
فلوتر دهلیزی (Atrial flutter)

علل

  1. بیماری روماتوئید قلب به همراه ضایعات دریچه ای (تنگی میترال)
  2. انفارکتوس حاد میوکارد
  3. هیپرتانسیون
  4. تیروتوکسیکوز

مفهوم

امواج فلوتر از دهلیز راست نشات می گیرند و خلاف جهت عقربه ساعت از بالا به پایین به بالا حرکت می کنند، دم خود را دنبال می کنند. بنابراین موجب می شوند که ایمپالس به صورت دایره ای در دهلیز حرکت کند و امواج منظم و فلوتر بدون نوسان ایجاد شود. از آنجایی که گره AV برای هدایت سریع ایمپالس تنظیم نشده است، فلوتر دهلیزی همیشه با بلوک AV همراه است و ریت بطنی خیلی کندتر است.

ایمپالس به صورت دایره ای حرکت می کند
ایمپالس به صورت دایره ای حرکت می کند

خوب است بدانیم

در فلوتر دهلیزی ریت دهلیزی 300 ضربه در دقیقه است. اتصال AV بیشتر ایمپالس ها را بر می گرداند و تنها کسری از این ایمپالس ها به بطن ها می رسد. اگر بطن ها با ریت 150 ضربه در دقیقه پاسخ دهد، آن را فلوتر 2:1 می نامند، زیرا نسبت ریت دهلیزی (300) به ریت بطنی (150) دو به یک است. فلوتر دهلیزی به همراه ریت بطنی حدود 100 ضربان در دقیقه را فلوتر 3:! می گویند و در ریت بطنی 75 ضربه در دقیقه فلوتر 4:1 نامیده می شود.

توانایی افراد را همیشه نمی توان با آزمون تعیین کرد (ایندرا گاندی)

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com