ورود کاربر

پانزده ماده غذایی سرشار از آنتی اکسیدان (Antioxidant)

مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدانت

با مصرف این مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان، از بیمار شدن خود جلوگیری کرده و شکم چاق و گنده خود را کمی جمع کنید. گرچه غذایی مثل سیب یا کنگر فرنگی موجب پرواز ما در آسمان نمی شود، مثل بتمن یا نینجیستو یا لئوناردو، اما بدن ما را تغذیه کرده و آنتی اکسیدان هایی به بدن می رسانند که با بیماری ها مبارزه کرده و اثرات منفی سالمندی و بیماری هایی از قبیل سرطان و دیابت نوع 2 را پیشگیری می کنند. اما کدام غذاها بیشترین مقدار آنتی اکسیدان را به بدن می رسانند؟ لیست زیر براساس نمرات بانک اطلاعاتی ORAC استخراج شده است (که به سادگی ظرفیت جذب اکسیژن رادیکال غذا را در لوله آزمایش اندازه گیری می کنند) و غذاهای مناسبتر برای مبارزه با بیماری ها و بهبود سلامتی را معرفی می کنند. سپس ما با خیال راحت این غذاها را مصرف کرده و با بیماری ها و پیری می جنگیم.


تمشک سیاه (Black Raspberries)

تمشک سیاه

نمره ORAC: به ازای هر 100 گرم، 0.8 پیمانه: 19220

تمشک سیاه در بالای لیست مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان است و در صدر بیشتر لیست های مواد غذایی سالم قرار می گیرد. این میوه نسبت به سایر میوه ها و سبزیجات حاوی دو برابر بیشتر آنتی اکسیدان است. اخیراً در ژورنال باز شیمی ذکر شده است که تمشک سیاه سه برابر بیشتر از توت قرمز آنتی اکسیدان دارد و منبع سرشاری از متابولیت های ثانویه است که برای سلامتی ضروری هستند.


کنگر فرنگی اقیانوسی آب پز (Ocean Mist Artichoke)

کنگر فرنگی

نمره ORAC: به ازای هر 100 گرم، 0.6 پیمانه: 9416

کنگر فرنگی دارای ظاهر جالبی نیست اما منبع قدرتمندی از فیبر تغذیه ای است (یک پیمانه = 8 گرم)، حاوی پتاسیم است که پف کردگی را می خواباند، آنتی اکسیدان دارد که با اثرات مخرب سلامتی رادیکال های آزاد می جنگد. مصرف این سبزی در رژیم غذایی برای مبارزه با سرطان و داشتن زندگی سالم لازم است.


آلو برقان (Plums)

آلو برقان

نمره ORAC: به ازای هر 100 گرم، 0.6 پیمانه برش های آلو: 6100

به آلو برغان به عنوان یک آب نبات کم کالری سرشار از ویتامین نگاه کنید که به کاهش وزن نیز کمک می کند. مطالعات حاکی از آن است که این میوه به درمان سندرم متابولیک کمک می کند. سندرم متابولیک نام گروهی از ریسک فاکتورها است که غالبترین علائم چربی آوردن شکم است.


شاه توت (Blackberries)

شاه توت

نمره ORAC: به ازای هر 100 گرم، 0.7 پیمانه: 5905

یک پیمانه شاه توت 8 گرم فیبر دارد، تقریباً 50% ویتامین C روزانه مورد نیاز بدن را تامین می کند، حاوی مواد مغذی است که سطح کلسترول را کاهش داده و سلامتی را تقویت می کند. این میوه حاوی مقادیر زیادی ویتامین K و قدرت تغذیه گیاهی (phytonutrient) عجیبی است. ریسک سرطان پروستات را بخاطر محتوای منگنز بالای خود کاهش می دهد و سطح تولید تستوسترون را افزایش می دهد که به افزایش قوای جنسی کمک می کند.


زغال لخته (Blueberry)

زغال لخته

نمره ORAC: به ازای هر 100 گرم، 0.7 پیمانه: 4669

این میوه کوچک، آبی، شیرین با نمای خاکی می تواند زندگی ما را نجات دهد. در یک مطالعه در دانشگاه هاروارد بر روی 93600 زن مشخص شد که خوردن زغال لخته (و توت فرنگی) می تواند ریسک حمله قلبی را به میزان 34% کاهش دهد.


انار (Pomegranates)

انار

نمره ORAC: به ازای هر 100 گرم، 0.6 پیمانه دانه انار: 4479

انار حاوی سه نوع آنتی اکسیدان پلی فنولی (polyphenols) به نام های تانین ها (tannins) و آنتوسیانین ها (anthocyanins) و الاژیک اسید (ellagic acid) است؛ که به بدن در پیشگیری از آسیب ناشی از رادیکال های آزاد (ملکول هایی که به آرتریت، بیماری قلبی، سرطان، سکته مغزی و بیماری های تنفسی ربط داده می شوند) کمک می کنند. همچنین انار حاوی 30 میلی گرم ویتامین C است که برای سلامت پوست و سیستم ایمنی لازم است.


سیب قرمز (Red Apple)

سیب قرمز

نمره ORAC: به ازای هر 100 گرم، 1 پیمانه: 4275

تا زمانی که پوست این میوه خوشمزه و زیبای بهشتی را نگیرید، خواص بهداشتی آن حفظ می شود. چرا نباید پوست سیب را گرفت؟ زیرا 80% آنتی اکسیدان های سیب در پوست آن یافت می شود. دوباره ذکر نمی کنیم که پوست سیب سرشار از فیبر است و به سلامت سیستم گوارش کمک می کند. فیبر سیب به باز نگهداشتن دیواره های شریانی از طریق پایین آوردن سطح کلسترول خون کمک می کند.


توت فرنگی (Strawberries)

توت فرنگی

نمره ORAC: به ازای هر 100 گرم، 8 توت فرنگی متوسط: 4302

توت فرنگی سرشار از پلی فنول (polyphenol) است، یک ماده شیمیایی طبیعی قدرتمند که به کاهش وزن کمک می کند و حتی از تشکیل بافت چربی جدید جلوگیری می کند. محققان دانشگاه زنان تکزاس در تحقیق بر روی موش ثابت کردند که تغذیه موش با توت فرنگی سه بار در روز موجب کاهش تشکیل سلول های چربی به میزان 73% می شود.


انواع گیلاس (Cherries)

انواع گیلاس

نمره ORAC: به ازای هر 100 گرم، 12 عدد: 3747

یک پیمانه گیلاس حدود 260 میلی گرم پتاسیم (تقریباً نصف یک موز کوچک) دارد، که فشار خون را کنترل می کند. گیلاس همچنین حاوی مقادیر بالایی آنتی اکسیدان کورستین (quercetin) و آنتوسیانین (anthocyanin) است، که از بدن در برابر سرطان و بیماری های قلبی و عروقی محافظت می کند. همچنین سرشار از فیبر است که به سیستم گوارشی کمک کرده، سیری ایجاد کرده و از افزایش وزن جلوگیری می کند.


انجیر خام (Raw Figs)

انجیر

نمره ORAC: به ازای هر 100 گرم، 2 انجیر متوسط: 3383

انجیر بهتر است به صورت خام مصرف شود و شکر یا آرد به آن اضافه نشود تا از بهترین خواص سلامتی آن بهره ببرید. انجیر را به صورت خام و تنها به عنوان یک اسنک مصرف کنید. می توانید همراه با کاله، پیاز و آووکادو یا مخلوط با گردو، پنیر بز و سس شراب سیر به عنوان پوشش پاستای شب مصرف کنید. خوردن آخر شب انجیر برابر استفاده از دهانشویه است.


کلم قرمز آب پز (Boiled Red Cabbage)

کلم قرمز

نمره ORAC: به ازای هر 100 گرم، 0.7 پیمانه: 3145

اگر کلم قرمز خام مصرف شود، نمره ORAC آن 2496 است، که قاعدتا بهتر است پخته مصرف شود. جوشاندن ساده این سبزی موجب استخراج مواد مغذی محافظ سلامت بدن از سلول های گیاه می شود و نمره آن به 3145 ارتقا می یابد.
نکته: اگر از طعم این سبزی زیاد خوشتان نمی آید، آن را همراه با برش های نازک گوشت مصرف کنید. برای اینکار برش های نازک گوشت تهیه کرده، در داخل کلم پیچیده و در داخل آب و اندکی سرکه بجوشانید. بهتر است حرارت ملایم باشد و حداقل دو ساعت بپزد.


کاهوی برگ قرمز (Red Leaf Lettuce)

کاهوی برگ قرمز

نمره ORAC: به ازای هر 100 گرم، 3.5 پیمانه: 2426

این سبزی سالاد خوش قیافه که گاهی اوقات "کاهوی گالاکتیک" یا "کاهوی آتش سرخ" نامیده می شود، سرشار از ویتامین A و فیبر است، ماده مغذی که به شکل گیری و سلامت پوست، دندان و استخوان ها کمک می کند.
نکته: کاهوی برگ قرمز را به ساندویچ خود به همراه کمی پیاز و خیار اضافه کنید و یا یک سالاد خوشمزه و سالم از آن تهیه کنید.


خرمای مدژول (Medjool Dates)

خرمای مدژول

نمره ORAC: به ازای هر صد گرم، 4 دانه خرما: 2.387

خرمای مدژول یک میوه کوچک و شیرین است که معمولا در لیست روزانه خرید خواربار نیست، اما شاید وقتش رسیده به لیست خرید اضافه کنید. یک عدد خرمای مدژول حدود 1.6 گرم فیبر انرژی زا، مقداری پتاسیم، ویتامین B6 و منیزیم است.
نکته: این میوه خشک را با بادام یا گردو خرد کرده و به عنوان اسنک عصر بخورید، زیرا سرشار از پروتئین، چربی های سالم است.


گل کلم قرمز پخته (Cooked Purple Cauliflower)

گل کلم قرمز

نمره ORAC: به ازای هر 100 گرم، 0.8 پیمانه: 2210

درست حدس زدید، این کلم پوشیده از کپک روانی کننده (psychedelic mold) نیست، بلکه رنگ طبیعی آن بایستی ارغوانی تا بنفش باشد. این سبزی نه تنها نمای جالبی به میز غذای شما می دهد، بلکه اندکی شیرین و معطر است و سه برابر بیشتر از گل کلم خواهر خود، یعنی کلم سفید آنتی اکسیدان دارد. رنگ زیبای آن بخاطر محتوای آنتی اکسیدان آن یعنی آنتوسیانین (anthocyanin) است، که ثابت شده موجب تقویت حافظه کوتاه مدت شده، ضد دیابت و بیماری قلبی است و عملکرد ژن های ذخیره چربی را کند می کند. همچنین یکی از مواد غذایی سرشار از فیبر است و هر پیمانه آن حاوی 4 گرم فیبر شکم پر کن است.
نکته: می توانید این سبزی را گرم همراه با یک غذای سرشار از پروتئین مثل کینوا بخورید، یا سرد آن را خرد کرده و به سالاد خود رنگی بدهید. همچنین چرخ کرده آن با سیر و روغن زیتون و آب لیمو می تواند ترکیب انرژی زای خوبی باشد.


بروکلی آب پز (Boiled Broccoli)

بروکلی آب پز

نمره ORAC: به ازای هر 100 گرم یا 0.65 پیمانه: 2160

در حالیکه بچه ها ممکن است موقع خوردن این ماده غذایی دماغ خودشان را بگیرند، اما هر آمریکایی طبقه متوسط حدود 4 پوند بروکلی در سال مصرف می کند (خدمات آمار کشاورزی ملی آمریکا). شواهد معناداری مبنی بر تاثیر بروکلی بر پیشگیری از سرطان وجود دارد. محققان اثر ضد سرطان بروکلی را عمدتاً به نمره بالای ORAC و محتوای سولفورافین (sulforaphane) آن نسبت می دهند. این ترکیب در سطح ژنتیک عمل کرده و ژن های سرطانی را خاموش می کند، که منجر به هدف قراردادن سلول های سرطانی و کند کردن پیشرفت بیماری می شود. می توانید برای مطالعه بیشتر در مورد غذاهای ضد سرطان، مقاله 7 غذا برای مبارزه با سرطان را بخوانید.
نکته: بروکلی آب پز را با یک غذای چاشنی دار مثل موستارد، ترب اوشین، وازابی یا فلفل همراه کنید. این غذاهای تند حاوی آنزیم مایروزیناز (myrosinase) هستند که برای تشکیل سولفورافین لازم است.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com