ورود کاربر

مراقبت تسکینی مبتلایان اسکلروز آمیوتروفیک جانبی (ALS)

ALS یا اسکلروز آمیوتروفیک جانبی بیماری است که در آن سلول های عصبی بخشی هایی از مغز و ستون فقرات می میرند. اغلب به این بیماری لو گریگ (Lou Gehrig’s Disease) اطلاق می شود. یک بیماری پیشرونده است که در آن عضلات ارادی بدن تحت تاثیر قرار می گیرد. بیمار در مراحل نهایی بیماری دچار فلج کامل می شود.

علائم و درمان اسکلروز آمیوتروفیک جانبی – نقش مراقبت تسکینی

مراقبت تسکینی مراقبت بهداشتی تخصصی است که برای افراد مبتلا به بیماری های مزمن جدی از قبیل ALS تجویز می شود. هدف بهبود کیفیت زندگی بیمار و خانواده وی است. مددجو در هر سنی و در هر مرحله ای از بیماری می تواند تحت مراقبت تسکینی قرار گیرد. همچنین امکان ارائه همزمان مراقبت تسکینی و مراقبت درمانی معمول وجود دارد.

در این بیماری تیم مراقبت تسکینی با مشارکت بیمار، خانواده بیمار، متخصص اعصاب و سایر متخصصان لازم به درمان علائم بیماری و نظارت بر هماهنگی مراقبت های بیمار می پردازند. این تیم در درمان علائم و استرس ناشی از بیماری تخصص دارند.

همانطور که بیمار با بیماری می جنگد که توانایی کنترل بدن و زندگی وی را به چالش کشیده است، تیم مراقبت تسکینی لایه دیگری از پشتیبانی و حمایت را برای وی فراهم می سازد. این تیم تلاش می کند که علائم بیماری به خوبی کنترل شده و کیفیت زندگی بهبود یابد.

یکی از نگرانی های اصلی مبتلایان به اسکلروز آمیوتروفیک جانبی از دست دادن عملکرد و توانایی انجام خود مراقبتی است. بیشتر این بیماران نگران پیشرفت بیماری و وابسته شدن به دیگران حتی برای ساده ترین کارهای معمول از قبیل حمام کردن، لباس پوشیدن و غذا خوردن هستند. همچنین این بیماری روی عملکرد عضلات مورد استفاده برای تنفس، تکلم و بلع تاثیر می گذارد، بنابراین موجب ناراحتی جسمی و درد عاطفی می شود. بسیاری از بیماران به طور فزاینده ای مضطرب می شوند و در مراحل نهایی بیماری ویلچر نشین می شوند.

تیم مراقبت تسکینی در این بیماری خط اول دفاع در مقابل علائمی از قبیل درد، ناراحتی، افسردگی و اضطراب است. مراقبت تسکینی به بیمار و عزیزان وی کمک می کند که تصمیمات کوچک و بزرگ را درست بگیرند. ارتباط بین بیمار، خانواده، مراقبین بهداشتی را تصریح و تسهیل می کنند. تیم مراقبت تسکینی راهنمایی های لازم برای فرآیندهای ضروری ارائه کرده، برنامه مراقبت پیشرفته ای برای بیمار تدوین می کنند، از جمله تصمیم در مورد استفاده از تهویه مکانیکی، تغذیه مصنوعی و هیدراسیون بیمار.

شواهد حاکی از آن است که مبتلایان به ALS که مراقبت تسکینی دریافت می کنند، نرخ بقای بالاتری داشته اند و تنها به مراقبت کلینک نورولوژی احتیاج داشته اند. در هر مرحله ای از این بیماری، روشن است که مراقبت تسکینی نقش داشته و بهترین کیفیت ممکن زندگی را برای بیمار و خانواده وی فراهم می سازد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com