ورود کاربر


تهدید (Hazard)

حادثه تهدید کننده یا احتمال وقوع پدیده آسیب زننده در یک بازه زمانی و مکانی مشخص.

تهدید (Hazard)

به تهدید احتمالی از منبع بروز جراحت، صدمه یا ضرر از قبیل تضادها یا پدیده های طبیعی اطلاق می شود.

تجزیه و تحلیل میزان آسیب پذیری در مقابل تهدید (Hazard vulnerability analysis)

تمرینی است که پتانسیل ها و توانایی های سازمان، میزان احتمال وقوع حوادث، تاثیر حوادث بر سازمان را شناسایی می کند (انجمن بیمارستان های کالیفرنیا، 2009).

سلامتی (Health)

سلامت وضعیت کامل بهزیستی جسمی، روانی و اجتماعی است و نه تنها فقدان بیماری یا معلولیت (سازمان بهداشت جهانی). گستره توانایی فرد یا گروه برای رسیدن به بلند پروازی های خود و رفع نیازها و تغییر یا سازگاری با محیط خود است. سلامتی منبعی برای زندگی روزمره است، نه تنها زنده ماندن عینی، یک مفهوم مثبت است که روی منابع اجتماعی و شخصی و همچنین توانایی های فیزیکی تاکید دارد. وضعیتی است که مشخصه آن تمامیت آناتومیک، فیزیولوژیک و روانشناختی است؛ توانایی فرد برای انجام نقش های با ارزش فردی خود در خانواده، کار و جامعه است؛ توانایی کنار آمدن با استرس فیزیکی، زیستی و روانی و اجتماعی است، احساس بهزیستی و خوب و عاری بودن از ریسک بیماری و نهایتا مرگ است. وضعیت توازن بین محیط انسانی و فیزیکی، بیولوژیک و اجتماع، سازگاری با عملکرد و فعالیت های کارکردی است.

سلامت به عنوان پلی برای صلح (Health as a Bridge for Peace)

سلامت پلی برای صلح (HBP) مفهومی است که در دهه 1980 توسط سازمان بهداشت قاره آمریکا مطرح شد. این یک مفهوم چند بعدی و پویا براساس یکپارچه کردن فعالیت ها و راهبردهای صلح با اعتقادات سلامتی و توسعه حوزه بهداشتی در مناطق پس از تضاد و درگیری است.

تعیین کننده های سلامتی (Health determinants)

عوامل شخصی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و محیطی است که روی وضعیت سلامتی افراد یا جمعیت ها تاثیر دارند.

بررسی و شناخت تاثیر سلامتی (Health impact assessment)

ترکیب رویه ها، روش ها و ابزارهایی است که توسط آن یک سیاست، برنامه یا پروژه از نظر تاثیرهای بالقوه بر سلامت جمعیت و توزیع اثرات آن در بین جمعیت مورد قضاوت قرار می گیرد.

اثرات بهداشتی (Health impacts)

به اثرات کلی، مستقیم یا غیر مستقیم یک سیاست، راهبرد، برنامه یا پروژه بر سلامت جمعیت اطلاق می شود.

برآیندهای سلامتی (Health outcomes)

تغییرات جریان وضعیت سلامتی آینده افراد یا جوامع است که می تواند به اقدامات یا اعمال احتمالی تخصیص داد.

وضعیت سلامتی (Health status)

وضعیت سلامتی شخص یا جمعیت است که با رجوع به ریت بیماری ها، اختلالات، اندازه های انسانی، مرگ و میر، نشانگر های وضعیت عملکرد و کیفیت زندگی مشخص می گردد.

بشردوست (Humanitarian)

شخصی که به دنبال رفاه بشری است. کمک های بشر دوستانه، نوع دوست، خیریه، رفاهی و انساندوست، بانی خیر به صورت انسانی، خیرخواه، رحمان، مهربان، خوب، با ملاحظه، مهربان، دلسوز، درک، بخشنده، ملایم، آرام، سخاوتمندانه، بزرگوار، دارای روحیه، بدون خود خواهی انسان های نوع دوست و بشر دوست، کسانی که کار خوب انجام می دهند یا انقلابیون اجتماعی است.

امداد بشر دوستانه (Humanitarian Assistance)

امداد بشردوستانه کمک به جمعیت ها است که براساس اصول بشردوستی انسان، بطور بی غرض و تعصب انجام می شود. امداد را می توان براساس درجه تماس با جمعیت درگیر به سه دسته تقسیم کرد: امداد مستقیم که توزیع چهره به چهره کالاها و خدمات است، امداد غیر مستقیم که حداقل یک گام دورتر از جمعیت است و شامل فعالیت هایی مثل انتقال کالاهای امدادی یا پرسنل امدادی است. حمایت فراساختاری نوع سوم است که دربرگیرنده خدمات عمومی از قبیل تعمیر جاده، مدیریت فضای هوایی، تولید برق است که امداد رسانی را تسهیل می کند، اما ضرورتا جمعیت تحت تاثیر یا ذینفع آن را نمی بیند.

آتش بس انساندوستانه (Humanitarian Cease-fire)

آتش بس توافق طرفین یک تضاد مسلحانه به متوقف کردن درگیری برای رساندن کمک های بهداشتی و بشردوستان است از قبیل کمپین های مصون سازی و عرضه غذا.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com