ورود کاربر


نرخ مرگ (Death rate)

نرخ مرگ هم ارز با نرخ مرگ و میر (mortality rate) است.

تاثیر طرح (Design effect)

پدیده ناشی از نمونه گیری خوشه ای، که موجب افزایش خطای نمونه گیری یا عدم دقت نمونه گیری می شود. خانوار یا افراد درون یک خوشه شبیه هم هستند زیرا در مجاورت هم زندگی می کنند، بنابراین تغییر پذیری کلی نمونه را کاهش می دهد

سانحه(Disaster)

وقفه جدی عملکرد جامعه یا اجتماع است که موجب ضررهای گسترده انسانی، مادی، اقتصادی یا محیطی می شود و فراتر از توانایی جامعه یا اجتماع برای سازگاری با آن از طریق منابع خویش است (سازمان بهداشت جهانی، 2007). از دیدگاه مراقبت بهداشتی سانحه یک واقعه پیش بینی نشده و اغلب ناگهانی با دامنه کافی است که منجر به تخریب، رنج بشری می شود و اغلب مستلزم کمک از بیرون است (سازمان بهداشت جهانی، 2005).

سوانح و تهدیدهای طبیعی (Disasters and Natural Hazards)

در گزارش سال 2005 دبیر کل سازمان ملل با عنوان "امداد توسعه" عبارت "سوانح طبیعی" عمدا استفاده نشده بود، از آنجا که این پیش فرض غلط را انتقال می داد که سوانح در اثر تهدیدهای طبیعی رخ می دهند کلا طبیعی هستند و بنابراین غیرقابل اجتناب و خارج از کنترل بشر هستند. بجای آن، بخوبی می دانیم که این سوانح حاصل شیوه ارتباط افراد و جوامع با تهدیدهای منشا گرفته از تهدیدهای طبیعی هستند. ماهیت و مقیاس یک تهدید بصورت ذاتی در هر تهدیدی متفاوت است. ریسک و پتانسیل سوانح مرتبط با تهدیدهای طبیعی به طور زیادی در اثر سطح آسیب پذیری غالب و اقدامات به عمل آمده برای پیشگیری، تخفیف و آمادگی برای سانحه شکل می گیرد. بنابراین تا حدود زیادی سوانح توسط اقدامات انسانی یا فقدان این اقدامات تعیین می شوند. بنابراین عبارت «سوانح مرتبط با تهدیدهای طبیعی» باید استفاده شود، که در راستای چارچوب اقدام هایوگو (Hyogo) است، که در کنفرانس جهانی کاهش سوانح ژانویه 2005 استفاده شد. تهدیدهای طبیعی از پدیدهایی از قبیل زلزله، فعالیت آتشفشانی، لغزش زمین، تسونامی، سیکلون های منطقه ای و سایر طوفان های شدید، گردباد و باد خیلی تند، سیل و طغیان رودخانه و سیل ساحلی، آتش های طبیعی و دود حاصل از آن، خشکسالی، طوفان شن و ماسه، تهاجم میکروب یا حشرات تشکیل شده است.

نیروی محرکه (Driver)

فاکتوری که مستقیما روی تغییر نفوذ داشته یا موجب تغییراتی می شود.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com