ورود کاربر


پاسخگویی (Acountability)

مسئول بودن، پاسخگو بودن، جوابگو بودن، قابل اعتماد بودن، قابل تنبیه بودن، توضیح دادن (فرهنگ بین المللی روژت، 1963)؛ تعهد به نشان دادن رعایت مقررات و استانداردهای توافق شده در انجام کارها یا گزارش منصفانه و صحیح نتایج عملکرد مطابق قواعد جوابگویی و یا طرح برنامه ریزی شده (OECD)، پاسخگویی شیوه ای است که برای مسئول انگاشتن شخص برای اعمالش استفاده می شود. پاسخگویی یعنی جواب دادن بابت نتیجه اعمال و اقداماتی که شخص مسئول انجام آن است (سازمان بهداشت جهانی، 2016).

قابلیت پذیرش (Acceptability)

انعکاس تمایل پرسنل نظارتی برای اجرای سیستم، و کاربران نهایی داده برای پذیرش و استفاده از داده های ایجاد شده توسط سیستم است.

فعالیت ها (Activities)

اقداماتی است که برونده خاصی را با مصرف منابع تعیین شده تولید می کند.

مدافعه (Advocacy)

یک چارچوب مفهومی و راهبردی است که اهداف و مقاصد، الگوی اولویت ها و راهبردهای کلیدی برای تبیین عملیات های مربوطه در تمامی سطوح را مشخص می کند. برای مثال یک چشم انداز توافقی در زمینه هماهنگی کمک های بشردوستانه تعیین کرده و مسیر اقداماتی که بایستی برای رسیدن به این چشم انداز به عمل آید را مشخص می کند. به عنوان پشتیبانی یا دفاع از یک هدف، سیاست یا غیره نیز تعریف شده است.

افراد درگیر (Affected people)

مردمی که تحت تاثیر خسارات ناشی از بحران یا سانحه قرار گرفته و به کمک های بشر دوستانه فوری نیاز دارند.

نرخ مرگ میر بر حسب سن (Age-adjusted mortality rate)

نرخ مرگ و میر که در آن ساختار سنی جمعیت مربوطه لحاظ شده است. برای مقایسه مرگ و میر در جمعیت های دارای ساختار سنی خیلی متفاوت استفاده می شود (چسچی و روبرتز، 2005).

هرم سن – جنس (Age-sex pyramid)

نمودار توزیع فراوانی جنس و سن گروه جمعیتی است. در مطالعات مرگ و میر برای لحاظ کردن تغییرات احتمالی مشخصات دموگرافیک جمعیت در نتیجه مرگ و میر بالا یا از دست رفتن جمعیت در گروه سنی یا جنسی خاص استفاده می شود.

مرگ و میر سن خاص (Age-specific mortality rate)

مرگ و میر در گروه سنی خاص است. نمونه آن را می توانید در تعریف نرخ مرگ و میر بچه های زیر پنج سال ببینید.

آستانه اخطار (Alert threshold)

تعداد بحرانی مواردی که (یا نشانگر یا اندیکاتور، سهم، نرخ، غیره) برای به گوش رساندن اخطار زودرس، شروع تحقیق و بازرسی با شروع اپیدمی و امادگی برای پاسخ به اپیدمی استفاده می شود.

تمامی تهدیدات (All-hazards)

اصطلاح کلی است که توصیف کننده تمامی حوادث و سوانح طبیعی یا وقایع دست بشر است.

آمادگی برای تمامی تهدیدهای سوانح (All-hazards disaster preparedness)

آمادگی همه جانبه برای سوانح داخلی و خارجی است که شامل یک طرح انعطاف پذیر و مقیاس پذیر برای هر نوع سانحه یا ترکیبی از سوانح است (TJC، 2008).

تغییر استانداردهای مراقبت (Altered standard of care)

تعریف واژه "استانداردهای تغییر یافته" هنوز به توافق ملی نرسیده است اما عموما به عنوان روش انحراف عرضه مراقبت و تخصیص منابع و تجهیزات و پرسنل کم به شیوه ای که بیشترین تعداد جان ها را نجات دهد اطلاق می شود؛ که برعکس تعریف سنتی آن یعنی تمرکز بر نجات افراد است (موسسه تحقیقات و کیفیت مراقبت بهداشتی [AHRQ]؛ 2005الف).

بررسی و شناخت (Assessment)

پیمایش سانحه حقیقی یا بالقوه برای برآورد خسارات حقیقی یا مورد انتظار و تدوین توصیه هایی برای پیشگیری، آمادگی و پاسخ به سانحه است.

بررسی و شناخت (Assessment)

شیوه نظامدار یا غیرنظامدار جمع آوری اطلاعات مرتبط، تجزیه و تحلیل و قضاوت کردن بر اساس اطلاعات موجود است.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com