ورود کاربر

فاکتور سن

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارهرچند سن خیلی بالا یا خیلی کم یک بیماری یا وضعیت خاص پاتولوژیک نیست، اما تفاوت های فیزیولوژیک خاصی در هر سن وجود دارد که در سنین خیلی کم و خردسالی یا سنین خیلی بالا و کهنسالی دیده می شود و بیمار را در خطر خاص عدم تعادل مایعات، الکترولیت ها یا اسید-باز قرار می دهد. پرستار بایستی از ریسک فاکتورهای خردسالان و بیماران کم سن (نوزادان) یا بیماران مسن و سالمندان (بالاتر از 65 سال) آگاه باشد و اقداماتی برای پیشگیری از عدم تعادل بعمل آورد. تغییراتی که در این بخش بحث می شود، بصورت تضمینی در تمامی نوزادان و شیرخواران یا بیماران سالمندان رخ نمی دهد اما ریسک فاکتورهای احتمالی هستند که بیمار را مستعد عدم تعادل می کند.

وبگاه پرستارنوزادان و خردسالان: بعضی از ارگان های شیرخواران و نوزادان در زمان تولد هنوز کامل نشده است و در نوزادان نارس این مسئله ریسک فاکتور بزرگتری است و افت عملکرد ارگان دیده می شود که موجب عدم تعادل مایعات، الکترولیت ها یا سید-باز می شود. پرستار بایستی نسبت به این عدم تعادل ها هوشیار باشد.

وبگاه پرستارسالمندان و کهنسالان: همانطور که سن شخص بالا می رود و به کهنسالی نزدیک می شود، تغییرات دژنراتیو در ارگان ها رخ می دهد و در پیری این تغییرات بیشترین مقدار است. نرخ دژنراسیون ارگان ها متفاوت است. درصد کاهش عملکرد سیستم های بدن متغیر است و بعضی بصورت خفیف تحت تاثیر سالمندی قرار می گیرند در حالی که سیستم های دیگر مثل سیستم کلیوی بیشتر از 50 درصد کاهش عملکرد دارد.


لینک مطالب مرتبط


منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com