ورود کاربر

سایر شاخص های خونی

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارسایر شاخص های خونی مورد استفاده برای بررسی و شناخت وضعیت اسید و باز بدن شامل سطح دی اکسید کربن، اشباع اکسیژن و محتوای اکسیژن خون است. آزمایش هموگلوبین نیز برای تعیین وضعیت اسید-باز بدن انجام و تفسیر می شود.

CO2

وبگاه پرستارمحتوای CO2 خون یکی از شاخص های غیر مستقیم اندازه بیکربنات خون است. از آنجایی که بیشتر CO2 بدن به شکل HCO3 می باشد، محتوای CO2 نشانگر وضعیت باز بدن است. سطح CO2 وریدی عموما در انجام آزمایش روتین سطح الکترولیت ها اندازه گیری می شود و نباید با CO2 اشتباه گرفته شود که فشار Pco2 خون شریانی است و اسید تنفسی را نشان می دهد. دامنه طبیعی CO2 در بزرگسالان 23-30 میلی اکی والان یا میلی مول در لیتر (23–30 mEq/L or mmol/L) و در شیرخواران و بچه ها 20-28 میلی اکی والان یا میلی مول در لیتر (20–28 mEq/L or mmol/L) و در نوزادان 13-22 میلی اکی والان یا میلی مول در لیتر (13–22 mEq/L or mmol/L) است. سطح CO2 که نشانگر سطح بیکربنات است، توسط کلیه ها تنظیم می شود. بالا رفتن سطح CO2 نشانگر آلکالوز متابولیک (metabolic alkalosis) است در حالی که کاهش سطح CO2 نشانگر اسیدوز متابولیک (metabolic acidosis) است.

منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com