ورود کاربر

اسیدها

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستاراسید چیست؟ اسید به عنوان ماده شیمیایی تعریف می شود که یون هیدروژن (+H) در محلول آزاد می کند. از آنجایی که هیدروژن چیزی جز یک هسته یا پروتون هیدروژن نیست، گاهی اوقات اسیدها را اهدا کننده پروتون (proton donors) می نامند. وقتی اسیدها به آب اضافه می شوند، یون های هیدروژن (پروتون) آزاد می کنند، که موجب اسیدی تر شدن آب می شود (عدد pH آن کاهش می یابد). آنیون ها تاثیر بسیار جزئی بر اسیدیته دارند. بعضی از اسیدها را اسیدهای قوی می نامند مثل HCl، زیرا با قرار گرفتن در آب بطور کامل تجزیه می شوند.

فرمول تجزیه اسید قوی در آب – اسید کلریدریک

وبگاه پرستاربرعکس اسیدهایی را ضعیف می نامند که وقتی در آب قرار داده می شوند، به طور ناقص و نسبی تجزیه می شوند. اسید کربنیک (H2CO3) یک نمونه از اسیدهای ضعیف است.

فرمول اسید ضعیف در آب – اسید کربنیک

وبگاه پرستارمنابع یون هیدروژن بدن شامل فعالیت های متابولیک گوناگون بدن است. این فعالیت های بدن در حین متابولیک فراورده های اسیدی تولید می کنند از قبیل:

  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت اجسام کتونی (Ketone bodies)
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت اسید فسفریک (Phosphoric acid)
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت اسید کربنیک (Carbonic acid)
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت اسید لاکتیک (Lactic acid)

وبگاه پرستاراین فرآورده های اسیدی به طور مستمر وارد بافت های بدن می شوند و بایستی کنترل شوند.

منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com