ورود کاربر

عدم تعادل اسید – باز

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

اهداف یادگیری

وبگاه پرستاردر پایان این بخش شما قادر خواهید بود:

  • اسیدوز و آلکالوز را مقایسه و تبیین کنید.
  • منبع اسیدوز یا آلکالوز را براساس داده های منتخب تعیین کنید.
  • علائم اسیدوز خفیف و شدید را افتراق دهید.
  • علائم آلکالوز خفیف و شدید را افتراق دهید.
  • عوارض بالقوه مرتبط با عدم تعادل اسید – باز را شرح دهید.
  • شایعترین اختلالات الکترولیتی مرتبط با اسیدوز یا آلکالوز بلند مدت را بیان کنید.

وبگاه پرستاردر این بخش به بررسی عدم تعادل اسید و باز پرداخته شده است. ابتدا مبانی تعادل اسید-باز بحث شده و سپس اسیدوز، انواع اسیدوز مطرح شده است. اسیدوز تنفسی و اسیدوز متابولیک توصیف شده است. در ادامه آلکالوز، انواع آلکالوز، علل و درمان، عوارض آلکالوز توصیف شده است. در پایان نکات کلیدی و سئوالاتی برای مرور و تفکر نقادانه آمده است.

رئوس مطالب


لینک مطالب مرتبط


منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com