ورود کاربر

تعادل اسید و باز

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارهمانطور که می دانید، اسیدی یا قلیایی بودن یک ماده را pH آن می گویند. pH نرمال خون بین 7.35 تا 7.45 است. تب بالا، خوردن آنتی اسید زیاد، استفراغ می تواند موجب افزایش pH خون به بالاتر از 7.46 شود، وضعیتی که آلکالوز (alkalosis) نامیده می شود. از سوی دیگر، اگر pH خون کاهش یابد و به کمتر از 7.34 برسد، اسیدوز (acidosis) رخ داده است. تعادل اسید – باز یکی از مهمترین جنبه های هموستاز (homeostasis) بدن است. تعادل اسید – باز عمدتاً در رابطه با تنظیم غلظت یون هیدروژن است. دامنه pH نرمال پلاسمای خون بین 7.35 تا 7.45 است، زمانی حفظ می شود که نسبت 1 به 20 یون های H2CO3 به HCO3حفظ شود.

وبگاه پرستارpH مطلوب برای عملکرد آنزیم به جایی از بدن بستگی دارد که آنزیم در آنجا عمل می کند. برای مثال، آنزیم هایی که پروتئین ها را در مجاری گوارشی تجزیه می کنند، در pH اسیدی حدود 2 عمل می کنند؛ در حالیکه آنزیم هایی که نشاسته را در دهان تجزیه می کنند، در pH اسیدی 7 عمل می کنند. واکنش های شیمیایی که در مایعات خارج سلولی (ECFs) رخ می دهد تنها در pH بالای 7 رخ می دهند. در واقع تغییرات pH نرمال موجب انسداد مسیرهای متابولیک شده و می تواند منجر به عواقب فاجعه باری گردد.

منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com