ورود کاربر

سندرم هلپ

وبگاه پرستاردر حالیکه پره اکلامپسی به احتمال کمی موجب درد شکم می شود، یکی از عوارض آن می تواند سندرم هلپ (HELLP syndrome) باشد که شامل همولیز، بالا رفتن آنزیم های کبدی و کاهش شمارش پلاکت ها است. بیست درصد زنان مبتلا به پره اکلامپسی ابتدا سندرم HELLP را نمایش می دهند. علائم شایع این سندرم شامل تهوع، استفراغ، درد یک چهارم فوقانی شکم است. اگر بیماری پیشرفت کند، بیمار ممکن است دچار اختلال وضعیت ذهنی شود. بیماران مبتلا به HELLP انتظار می رود که فشار خون بالا داشته و در یک چهارم فوقانی شکم در لمس سفت باشد و تندرنس دیده شود. آزمایشات خون نشانگر بالا بودن نسبت آلانین ترنس آمیناز (ALT) به آسپارتات ترانس آمیناز (AST)، پایین بودن شمارش پلاکت و شواهد همولیز از جمله شیستوسیت ها (schistocytes) در اسمیر خون محیطی است (تصویر زیر). بیمار مبتلا به HELLP بایستی با کنترل فشار خون، پیشگیری از تشنج، تصحیح بیماری های خونی همزمان با آماده سازی برای سزارین احیا شود. اگر HELLP بدون درمان رها شود، به پارگی کبد می انجامد که موجب بدتر شدن درد حاد و شوک هیپوولومیک می شود. پارگی کبد یک اورژانس جراحی است [16] .

13 علت درد شکم در حاملگی

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com