ورود کاربر

چرخش تخمدان

وبگاه پرستارچرخش تخمدان (Ovarian Torsion) شایع نیست اما مهم است و یکی از دلایل درد شکم بوده و موجب چرخش کامل یا نسبی تخمدان حول محور عروقی آن می شود. چرخش تخمدان بیشتر در طی حاملگی نسبت به خارج از حاملگی شیوع دارد. چرخش یا پیچ خوردن تخمدان نرمال نادر است، بیشترین شیوع این عارضه به صورت چرخش یکی از تخمدان ها رخ می دهد که بصورت پاتولوژیک بزرگ شده است؛ برای نمونه، تخمدان حاوی کیست است. در اوایل بیماری، جریان خون شریانی ادامه دارد اما حریان خون وریدی و جریان لنفاتیک قطع شده است و موجب بزرگ شدن تخمدان می شود. اگر چرخش بدون تشخیص باقی بماند، یا درمان نشود، ایست شریانی رخ داده و موجب انفارکتوس هموراژیک و نکروز تخمدان می شود. پیچ خوردن آدنکس تقریبا همیشه هر دو تخمدان و لوله فالوپ دو طرف را درگیر می کند و چرخش یک طرفه تخمدان نادر است. بیماریزایی تخمدان چپ توسط کولون سیگموئید محدود می شود از اینرو، حدود دو سوم چرخش های آدنکسی در سمت راست رخ می دهد. تصویر سی تی اسکن زیر نشانگر توده آدنکسی کیستی سمت راست است که مرکب بوده و تصور نشانگر پدیکل تاب خورده یا نشانه ویرپول در چرخش تخمدان است (پیکان).

13 علت درد شکم در حاملگی

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com