ورود کاربر

Age-related macular degeneration risk analysis (ARMD risk analysis, Y402H, and A69S)

نام آزمایش

تحلیل ریسک دژنراسیون وابسته به سن ماکولا (تحلیل ریسک ARMD)

نوع تست

آزمایش خون

یافته های طبیعی

  • عدم وجود جهش

شرح آزمایش و فیزیولوژی مربوطه

دژنراسیون وابسته به سن ماکولا (ARMD) به عنوان علت اصلی منجر به کوری در ایالات متحده شناخته می شود. تاری دید یا هاله میدان دید و مشکل تطابق با نور خیره کننده از علائم شایع این اختلال است. ARMD چه نوع خشک و چه مرطوب، به عنوان یک اختلال چند عاملی در نظر گرفته می شود زیرا حاصل تعامل عوامل محیطی (مثل دود و سیگار کشیدن) و ژنتیک (جنس، قومیت) و عوامل محافظتی (آنتی اکسیدان ها) است.

حداقل دو گونه ژنتیکی (Y402H و A69S) با افزایش ریسک ابتلا به ARMD شناسایی شده است. گونه های ژنتیکی Y402H و A69S پلی مورفیسم های رایج ARMD هستند. افراد دارای دو نسخه از گونه Y402H در ژن CFH و دو کپی از A69S در ژن LOC387715 تقریبا شش برابر بیشتر ریسک ابتلا به ARMD دارند. این شناخت با توجه به شیوع ARMD در جمعیت های عمومی از اهمیت بالایی برخوردار است.

این اطلاعات در زمان تصمیم گیری در مورد درمان طبی این بیماران (برای مثال، استفاده از مارکرهای التهابی) و تاکید بر اهمیت ترک سیگار و تعدیل رژیم غذایی برای بیماران از اهمیت بالایی برخوردار است. در بعضی از موارد، اطلاعات ژنوتیپی نیز ممکن است به تشخیص بالینی کمک کند.

عوامل مداخله گر

N/A

رویه ها و مراقبت از بیمار

  • مراقبت های روتین آزمایش خون رعایت شود
  • نیازی به ناشتا بودن بیمار برای این آزمایش نیست
  • لوله آزمایش معمول مورد استفاده لوله با کد رنگی زرد یا کهربایی است
  • بیمار را مطلع سازید که نتیجه آزمایش بعد از چند هفته آماده خواهد شد.

یافته های غیرطبیعی

  • افزایش ریسک ابتلا به ARMD

برای آشنایی بیشتر با ماکولا و ساختار چشم پیشنهاد می شود آناتومی و فیزیولوژی چشم را مطالعه کنید.

آزمایشگاه

Keywords

گروه

نوع تست

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com