ورود کاربر

Acetylcholine receptor antibody panel (AChR Ab,AAnti–AChR antibody)

نام آزمایش

پانل آنتی بادی گیرنده استیل کولین

نوع تست

خون

یافته های طبیعی

آنتی بادی های باند شده به گیرنده ACh (عضله): بیشتر یا مساوی 0.02 nmol/L آنتی بادی های تنظیمی گیرنده ACh (عضله): 0 - 20% (به صورت درصد افت AchR گزارش می شود). آنتی بادی های مخططی (عضله مخطط): کمتر از 1:60

شرح آزمایش و فیزیولوژی مربوطه

این آنتی بادی ها موجب بلوکه شدن انتقال عصبی عضلانی از طریق تداخل با باند شدن استیل کولین (ACh) به گیرنده استیل کولین (AChR) در غشای عضلانی می شوند؛ بدینوسیله از انقباض عضلانی پیشگیری می کنند. این پدیده یکی از ویژگی های میاستنی گراو (MG)) است. باند آنتی بادی ها به AChR در بیشتر از 85% مبتلایان به میاستنی گراو اکتسابی رخ می دهد. سطح پایین این آنتی بادی ها در بیماران مبتلا به ماستنی گراو چشمی تنها دیده می شود. وجود این آنتی بادی ها اساسا یک معیار تشخیصی میاستنی گراو است، اما منفی بودن آزمایش دلیلی بر رد وجود بیماری نیست. تیتر اندازه گیری شده بایستی با شدت میاستنی گراو در بیماران مختلف هماهنگی داشته باشد. هرچند در یک بیمار، اندازه گیری سطح آنتی بادی می تواند برای پایش پاسخوی به درمان مفید باشد. همانطور که بیمار بهبود می یابد، تیتر آنتی بادی کاهش می یابد. در بالغین مبتلا به میاستنی گراو، احتمال حداقل 20 درصدی وقوع تیموما (thymoma) یا سایر نئوپلاسم ها وجود دارد. نئوپلاسم یک منبع داخلی از آنتی ژن هایی است که موجب تولید آنتی بادی های AChR می شود.

آنتی بادی های AChR متعددی وجود دارد که می تواند با میاستنی گراو در ارتباط باشد. آنتی بادی AChR-binding می تواند کمپلمان را فعال کرده و منجر به کاهش AChR شود. آنتی بادی AChR-modulating موجب اندوسیتوز گیرنده می شود که نتیجه اش کاهش بیان AChR است؛ که غالبا با شدت بالینی بیماری متناظر است. این حساس ترین تست است. مثبت بودن تست آنتی بادی مدوله کننده ممکن است نشانگر میاستنی گراو پیش بالینی باشد، که استفاده از داروهای شبه کورار (curare-like) را در حین جراحی ممنوع می کند. آنتی بادی AChR-blocking ممکن است باند شدن استیل کولین به گیرنده را تخریب کرده، موجب انقباض عضلانی ضعیف شود. این تست کمترین حساسیت را دارد (در تنها 61% از مبتلایان میاستنی گراو مثبت است). همه این آنتی بادی ها موجب تخریب انتقال عصبی عضلانی استیل کولین نمی شوند. برای نمونه، آنتی بادی های مخطط روی پروتئین های سارکومری تاثیر گذاشته که روی عملکرد عصبی عضلانی تاثیری ندارد.

اگر سطح آنتی بادی عضله مخطط، IgG یا (Anti-striated muscle antibody) بالاتر یا مساوی 1:80 باشد نشانگر میاستنی است. این آنتی بادی در 30 تا 40 درصد بیماران آنتی- AChR منفی قابل تشخیص است (بخصوص بیمارانی که فقط دچار علائم بولبار هستند). هرچند این آنتی بادی را می توان تب روماتیسمی، انفارکتوس میوکارد و انواع وضعیت های پس از کاردیوتومی مشاهده کرد.

عوامل مداخله گر

  • در بیماران مبتلا به اسکلروز آمیوتروفیک جانبی که با زهر کبرا تحت درمان هستند، ممکن است نتیجه مثبت کاذب دیده شود.
  • در بیماران مبتلا به سندرم القای پنیسیلامین (penicillamine- induced syndrome) یا سندرم میاستنیک لامبرت – ایتون (Lambert-Eaton myasthenic syndrome) ممکن است نتیجه مثبت کاذب دیده شود.
  • در بیماران مبتلا به بیماری اتوایمون کبد ممکن است سطح آزمایش بالا باشد.
  • داروهایی که موجب افزایش سطح تست می شوند شامل داروهای شل کننده عضلانی (سوکسینیل کولین) و زهر مار است. داروهای سرکوب ایمنی نیز ممکن است تشکیل آنتی بادی ها را در بیماران مبتلا به میاستنی گراو تحت بالینی سرکوب کنند.

رویه ها و مراقبت از بیمار

  • مراقبت های روتین آزمایش خون رعایت شود. نیازی به ناشتا بودن نیست. معمولا از لوله برای نمونه گیری استفاده می کنند.

یافته های غیرطبیعی

  • در صورت بالا بودن تیتر آنتی بادی: میاستنی گراو، میاستنی گراو چشمی، تیموما

آزمایشگاه

Keywords

گروه

نوع تست

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com