ورود کاربر

فهرست مطلب

مننژیت (Meningitis)

مننژیت

مشکل چیست؟

مننژیت التهاب پرده پوششی مغز و نخاع به نام مننژ است که بیشتر دارای علت باکتریال یا ویروسی است گرچه ممکن است در اثر عفونت قارچی، پروتوزوآ یا تماس با توکسین ها نیز رخ دهد. مننژیت باکتریال شایع ترین شکل مننژیت است و عمدتاً در اثر استرپتوکوک پنومونیه (پنوموکوکی)، نایسریا مننژیتیدیس (مننگوکوکی) یا هموفیلوس آنفولانزا رخ می دهد. میزان وقوع عفونت مننژیت ناشی از هموفیلوس آنفولانزا از شروع واکسیناسیون بر علیه این باکتری کاهش یافته است که از اوایل دهه 1990 به طور روتین در کودکان انجام می شود. سایر ارگانیسم هایی که می توانند موجب مننژیت شوند شامل استافیلوکوک ارئوس، ایشریشیا کلی و سودوموناس است.

ارگانیسم ها عمدتاً از طریق جریان خون به سیستم اعصاب مرکزی مهاجرت می کنند یا از طریق آلودگی مستقیم (شکستگی جمجمه، عفونت سینوس). مننژیت باکتریال شایع ترین فرم آن در ماه های سرد سال است، زمانی که عفونت های مجاری تنفسی شایع است. افرادی که به طور جمعی زندگی می کنند مثل زندانیان، پادگان های نظامی یا خوابگاه های دانشجویی بیشتر در خطر شیوع مننژیت باکتریال هستند زیرا ریسک انتقال عفونت بالاتر است.
مننژیت ویروسی ممکن است در پی عفونت های ویروسی دیگر از قبیل سرخجه، تب خال یا زونا، انتروویروس ها یا سرخک رخ دهد. مننژیت ویروسی غالبا یک بیماری خود محدود شونده است.
بیمارانی که دچار سرکوب سیستم ایمنی هستند در خطر بالاتر ابتلا به مننژیت قارچی هستند. قارچ ممکن است از جریان خون به سیستم اعصاب مرکزی منتقل شود یا در اثر آلودگی مستقیم. کرایپتوکوکوس نئوفورمانز (Cryptococcus neoformans) ممکن است ایجاد کننده این شکل از بیماری باشد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com