ورود کاربر

فهرست مطلب

کله سیستیت (Cholecystitis)

کله سیستیت

مشکل چیست؟

کله سیستیت التهاب کیسه صفرا است که اغلب با تشکیل سنگ کیسه صفرا یا کله لیتیازیس (cholelithiasis) همراه است. التهاب کیسه صفرا ممکن است دارای ماهیت مزمن یا حاد باشد. در کله سیستیت حاد، جریان خون کیسه صفرا به مخاطره می افتد که به نوبه خود موجب مشکلای در پرشدگی و تخلیه نرمال کیسه صفرا می شود. سنگ ممکن است مجرای صفراوی را مسدود کند که موجب احتباس صفرا در داخل کیسه صفرا می شود و حاصل التهاب اطراف سنگ در درون مجرا است. جریان خون موضع مبتلا کاهش یافته، ادم موضعی رخ می دهد، کیسه صفرا متسع شده تا بتواند صفرای وارده را نگهدارد، بنابراین تغییرات ایسکمیک در دیواره کیسه صفرا رخ می دهد. کله سیستیت مزمن یا التهاب مزمن کیسه صفرا زمانی رخ می دهد که حملات عود کننده انسداد مجرای صفراوی وجود داشته باشد که معمولا حاصل حضور سنگ در کیسه صفرا یا مجرای صفراوی است. معمولا التهاب مزمن است. اغلب کیسه صفرا منقبض می شود که موجب مشکلاتی در ذخیره و حرکت صفرا می شود. بیمار ممکن است در اثر برگشت به عقب صفرا دچار زردی برگشتی یا زردی انسدادی (obstructive jaundice) شود. زردی به صورت رنگ زرد پوست و غشاهای مخاطی ظاهر می شود. اگر بیمار بطور طبیعی دارای پوست تیره است، کف دست ها و پاها از نظر زردی چک می شود. ایکتروس (Icterus) تغییر رنگ زردی است که در ملتحمه یا سفیدی چشم دیده می شود.
با افزایش سن ریسک التهاب کیسه صفرا و تشکیل سنگ های صفراوی افزایش می یابد، در جنس مونث، چاقی و وزن بالا، سابقه خانوادگی بیماری کیسه صفرا، رژیم های کاهش وزن خیلی سریع، و در طی حاملگی ریسک التهاب کیسه صفرا افزایش می یابد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com