ورود کاربر

متغیرها در جاوا اسکریپت

متغیرها در جاوا اسکریپت محفظه ای برای ذخیره کردن داده هستند. در مثال زیر x, y, z همگی متغیر هستند:

var x = 5;
var y = 6;
var z = x + y;

مثال بالا نشان می دهد که در متغیر 5=x عدد 5 ذخیره شده است یا عدد 6 در متغیر y ذخیره شده است. حاصل جمع متغیرهای x و y در متغیر z ذخیره می شود.

تعریف متغیرها بیشتر مثل فرمول های جبری است. در مثال زیر سه متغیر تعریف شده است:

var price1 = 5;
var price2 = 6;
var total = price1 + price2;

در برنامه نویسی نیز همانند جبر از متغیرها برای نگهداشتن مقادیر استفاده می کنیم. متغیرها همانند جبر در عبارات استفاده می شوند.

شناسه ها در جاوا اسکریپت

تمامی متغیرها در جاوا اسکریپت بایستی توسط یک شناسه منحصر به فرد مشخص گردند. نام منحصر به فرد متغیرها را شناسه (identifier) آنها می گویند. قواعد کلی نامگذاری متغیرها عبارتست از:

- نام متغیر بایستی یک حرف شروع شود.

- نام متغیر می تواند با علامت دلار یا زیر خط شروع شود ($ یا _)

- نام متغیرها نسبت به کوچک یا بزرگ بودن حروف حساس است.

- از کلمات کلیدی رزرو شده زبان نباید برای نامگذاری متغیرها استفاده کرد.

اپراتور تخصیص

در جاوا اسکریپت اپراتور تخصیص = است، اما به معنی مساوی بودن نیست. یعنی 5=x بدین معنی نیست که x برابر 5 است بلکه مقدار 5 در متغیر x ذخیره یا تخصیص داده شده است. وقتی می گوییم y=x+5 یعنی حاصل x+5 ذر متغیر y ذخیره می شود. در جاوا اسکریپت علامت یا اپراتور تساوی == است.

نوع داده در جاوا اسکریپت

متغیرها در جاوا اسکریپت اعداد و رشته ها را نگه می دارند. مثلاً عدد 100 یا رشته "پرستار". در زبان های برنامه نویسی به متن رشته اطلاق می شود. در این زبان انواع داده زیادی وجود دارد که در مبحث مربوطه بحث می شوند، فعلا به اعداد و رشته ها می پردازیم. رشته ها در داخل علامت "" یا ' ' گذاشته می شوند. اگر عدد در داخل گیومه گذاشته شود (مثل '114' یا "114")، رشته محسوب می شود. مثال:

var pi = 3.14;
var person = "John Doe";
var answer = 'Yes I am!';

برای تعریف یا اعلان متغیر از کلمه کلیدی var استفاده می شود و مقادیر با استفاده از = به آن تخصیص داده می شود. به عنوان یک عادت پسندیده، بهتر است همه متغیرها در شروع قطعه کد یا ابتدای اسکریپت نوشته شوند. می توان چندین متغیر را در یک خط کد تعریف کرد، اما باید بین آنها کاما گذاشت. مثال:

var person = "John Doe", carName = "Volvo", price = 200;

می توان چندین متغیر را در چندین خط با کاما جدا کرده و در نهایت سمی کالن گذاشت، مثل

var person = "John Doe",
carName =
"Volvo",
price =
200;

می توان ابتدا متغیر را تعریف کرده و بعداً به آن مقدار تخصیص داد. الزامی نیست که از ابتدا مقداری به متغیر تخصیص داده شود. اگر متغیری را تعریف و به آن مقدار تخصیص داد و در ادامه کد مجدداً آن را اعلان کرد، مقدار قبلی آن از بین نمی رود، مثلاً:

var carName = "Volvo";
var carName;

همانند جبر و ریاضی، می توان با متغیرهای جاوا اسکریپت نیز چهار عمل اصلی جمع، تفریق، ضرب و تقسیم را انجام داد. جمع رشته ها نیز امکانپذیر است که آنها را به هم می چسباند. اگر عددی با یک متغیر رشته ای یا رشته ای جمع شود، عدد نیز رشته محسوب می شود.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com