ورود کاربر

عبارات در جاوا اسکریپت

عبارات در جاوا اسکریپت، فرامینی هستند که به جستجوگر وب دستور می دهد که چکار کند. مثلا کد زیر به جستجوگر می گوید جمله "Hello Dolley" را در داخل عنصر HTML با شناسه id="demo" بنویسد.

document.getElementById("demo").innerHTML = "Hello Dolly.";

- برنامه های جاوا اسکریپت

بیشتر برنامه های جاوا اسکریپت از تعداد زیادی دستور و عبارت جاوا اسکریپت تشکیل شده است. دستورات به صورت خط به خط اجرا می شوند، به همان ترتیبی که نوشته شده اند. در مثال زیر ابتدا به متغیرهای x, y, z مقدار دهی شده و در نهایت مقدار متغیر z محاسبه و بعد نمایش داده می شود:

var x = 5;
var y = 6;
var z = x + y;
document.getElementById("demo").innerHTML = z;

برنامه های جاوا اسکریپت (و معمولاً فرامین جاوا اسکریپت) را کد جاوا اسکریپت می نامند.

- نقطه ویرگول (سمی کالن)

عبارات و دستورات جاوا اسکریپت توسط سمی کالن از هم جدا می شوند. می توان چندین دستور را که با سمی کالن از هم جدا شده اند را در یک خط نوشت مثل:

a = 5; b = 6; c = a + b;

ممکن است در وب با دستوراتی مواجه شوید که با سمی کالن تمام نشده اند. معمولاً آخرین دستور سمی کالن نمی خواهد ولی مرسوم است که گذاشته شود.

- فضای خالی در جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت فضای و خالی و فاصله (space) را نادیده می گیرد. بنابراین برای خوانایی و ادیت راحت تر کدها، می توانید از فضاهای خالی استفاده کنید مثلا قبل و بعد از اپراتورها.

- طول یک خط دستور

در جاوا اسکریپت بخاطر خوانایی کدها اغلب مرسوم است که یک خط کد از 80 حرف بیشتر نباشد. اگر دستور جاوا اسکریپت در یک خط از ویرایشگر متن جای نمی شود، بهتر است که آن را به خط بعد منتقل کرد و بهتر است این کار را بعد از اپراتورها انجام داد. مثلاً بعد از مساوی:

document.getElementById("demo").innerHTML = "Hello Dolly.";

- یک بلوک کد در جاوا اسکریپت

می توان دستورات جاوا اسکریپت را در یک بلوک کد قطعه بندی کرد که در داخل کروشه گذاشته می شود. هدف از بکارگیری بلوک کد این است که کدها با همدیگر اجرا شوند. هرجایی که شما کدهای جاوا اسکریپت را در یک بلوک دیدید، یک تابع است.

function myFunction() {
document.getElementById("demo").innerHTML = "Hello Dolly.";
document.getElementById("myDIV").innerHTML = "How are you?"; }

معمولا در جاوا اسکریپت برای تورفتگی خطوط کد از 4 فاصله استفاده می شود. ولی این اختیاری است.

- کلمات کلیدی

در جاوا اسکریپت معمولاً دستورات جاوا اسکریپت با یک کلمه کلیدی شروع می شود، تا عمل مورد نظر مشخص باشد. در اینجا لیستی از کلمات کلیدی جاوا اسکریپت آمده است.

کلمه کلیدی

شرح

break

خاتمه یک سوئیچ یا حلقه

continue

خارج شدن از حلقه و شروع از ابتدا

debugger

توقف اجرای کد و فراخوانی تابع خطا زدایی (در صورت وجود)

do…while

اجرای یک بلوک دستور و تکرار آن تا لحاظ شدن شرطی خاص

for

بلوکی از دستورات را مشخص می کند که تا زمانی که شرط صحیح باشد، اجرا می شوند.

function

اعلان تابع

if…else

تعیین بلوک کدی که اجرا می شود، با توجه به شرطی خاص

return

خروج از تابع

switch

تعیین بلوکی از کد برای اجرا با توجه به موردهای مختلف سوئیچ

try…catch

خطا زدایی یک قطعه کد را انجام می دهد

var

اعلان تعریف متغیر

کلمات کلیدی در جاوا اسکریپت کلمات رزرو شده ای هستند که نمی توان از آنها برای نامگذاری متغیرها استفاده کرد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com